İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Efe Güner’in Aydın Büyükşehir Belediyesi Nazilli İtfaiye Amirliği personelleri ve olay yerinde bulunan gazetecilerle sözlü ve fiziki tartışma yaşadığı, yangına gitmek üzere alandan çıkmaya çalışan üç itfaiye aracından birinin çıkışını engellediği, gazetecilere hakaret ettiği iddia edilmişti.

Başkan Güner’in itfaiye görevlileriyle de tartışıp masayı yumrukladığı, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin Efe Güner’i gözaltına aldığı bu sırada Güner’in gazetecilere hakaret edip üstüne yürüdüğü belirtildi.

"Kredi kartına taksit kaldırıldı" iddialarına yalanlama "Kredi kartına taksit kaldırıldı" iddialarına yalanlama

WhatsApp Image 2024-01-26 at 12.56.52

İDDİALARA YANIT VERDİ

İddiaların odağındaki isim Efe Güner yaşananlara ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasına yaşananlardan duyduğu üzüntüyü ifade ederek başlayan Efe Güner, olayın itfaiye nizamiyesinden kendilerine bağrılması üzerine başladığını, görevlilerin kendisi ve üç arkadaşının üstüne yürüdüğünü, kendilerine telsiz fırlattığını savunurken itfaiye aracının çıkmasına engel olduğu ve gözaltına alındığı iddialarını ise yalanladı. 112 Çağrı Merkezi’ni kendisinin aradığını savunan Efe Güner “Polis ekipleri olay yerine geldiğinde bir gazeteci şahıs sinkaflı sözlerle küfürler etmiş kendisini kayda alan arkadaşımıza saldırmış, telefonunu gasp etmiştir. Bizim tepkimiz aldığımız tehdit ve hakaretlere karşı anlık bir tepkidir. Nazilli Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldık. Şahısların hepsinden şikayetçi olduk” ifadelerini kullandı. Öte yandan Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen üç avukatın olay yerinde inceleme yaparak Efe Güner’den şikayetçi olduğu öğrenildi. 

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR