Nazillili Osman Başpınar (24) geçen hafta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanmış, Nazilli Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı. Talihsiz genç bir hafta süren yaşam savaşını kaybetti. Osman Başpınar’ın ailesi organlarını bağışladı.

Söke Özbaşı’nın doğal fotoğraf stüdyosu için harekete geçildi Söke Özbaşı’nın doğal fotoğraf stüdyosu için harekete geçildi

Başpınar Yeşil Mahalle’deki Fatih Camisi’nden son yolculuğuna uğurlanırken, kalbi, karaciğeri ve böbrekleri İstanbul, Antalya ve Denizli’den gelen ekipler tarafından hastalara can olmak üzere alındı. Akdeniz Üniversitesi’nden gelen ekip kalbini, İstanbul Acıbadem Hastanesi’nden gelen ekip karaciğerini, Pamukkale Üniversitesi’nden gelen ekip böbreklerini aldı.

Osman’ın kalbi polisin eskortluğunda Çıldır Havaalanı’na götürülerek acil koduyla Antalya’ya ulaştırıldı. Karaciğeri ve böbrekleri ise ambulanslarla İstanbul ve Denizli’ye götürüldü. Öte yandan talihsiz gencin ölümünde acı bir detay ortaya çıktı. Kazadan iki gün sonra yoğun bakımdayken Osman’ın kamuda aşçı olarak tayin edildiği öğrenildi. (FİLİZ ÖZDEMİR)

WhatsApp Image 2023-09-22 at 12.05.46