AK Parti’li Elbir, belediye başkanlığına talip AK Parti’li Elbir, belediye başkanlığına talip

Nazilli’de yapılan kamuoyu araştırmalarında ismi birinci sırada çıkan eski belediye başkanlarından “Efsane başkan” lakaplı Esat Ergüler önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olmaya hazırlanıyor. Nazilli’de henüz dört büyük partinin adayı belli olmasa da mevcut belediye başkanı Kürşat Engin Özcan yeniden aday olacağını açıkladı.

Ancak Cumhur İttifakı’nın adayı olmaya hazırlanan Özcan’ın adaylığına gerek MHP’den gerekse AK Parti’den karşı çıkanlar olduğundan her iki partinin de aday arayışı içinde olduğu konuşuluyor.

MHP Nazilli Teşkilatı’nın 14. Olağan Kongresi’ne MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ile birlikte gelen Esat Ergüler “MHP’den aday olacak mısınız” sorusunu yanıtsız bırakmış ancak Başkan Alıcık aynı soruyu “Bekleyin ve görün” şeklinde yanıtlamıştı.

HAZIRLIKLARA BAŞLADI

Öte yandan Yeni Kıroba Gazetesi’nin edindiği kulis bilgilerine göre partilerin radarında olan Esat Ergüler, adaylık fikrine sıcak bakmakla kalmıyor, kesin olarak adaylığa karar vermiş durumda.

Öyle ki hiçbir partiyle anlaşamasa dahi belediye başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak girecek. Nazilli’de yapılan kamuoyu yoklamalarında ilk sırada çıktığını gören Ergüler yeniden belediye başkanı olmak için hazırlıklara başladı. (FİLİZ ÖZDEMİR)