AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, milletvekili adaylarıyla birlikte basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’nin Aydın’da birinci olacağına inandıklarını vurgulayan Ökten, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ilk turda seçilecek. Sahada gördüğümüz bu” dedi.

14 Mayıs seçimlerine 10 gün kaldığını anımsatan Ökten, 9 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda miting yapacağını dile getirdi. Mitingin ardından seçime 5 gün kalmış olacağını kaydeden Ökten, “14 Mayıs’ta sandıklarda tüm teşkilatımızla yerimizi alacağız. Çalışmalara adaylar belirlenmeden başlamıştık. Vatandaşımızın AK Parti’den beklentilerini toparlayabilmek ve Ankara’ya iletebilmek istemiştik. Vekil adaylarımızın tespitiyle beraber, tüm vekil adaylarımızla 17 ilçemizi ziyaret ettik. Aday tanıtımlarımızı bütün ilçelerimizde gerçekleştirdik. Daha sonrasında da bugüne geldiğimiz süreçte 8 adayımız ve il başkanlığımızla her gün 12 – 13 ilçemizde program icra ederek çalışmalara devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“CUMHUR İTTİFAKINI BİRLEŞTİREN TEK UNSUR VAR”

14 Mayıs’ın çok önemli ve kıymetli bir seçim olduğunun altını çizen Ökten, şöyle devam etti: “14 Mayıs seçimini sadece Türkiye değil, bütün dünya coğrafyası takip ediyor. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan, bütün İslam coğrafyasının umudu olmuş, onların beklentisi 14 Mayıs’ta bu umudun devam etmesi. Sayın Cumhurbaşkanımızın sadece Türkiye değil, dünya lideri olarak devam etmesi en büyük umutları. Sahada gördüğümüz, bu umutlar sonuca güzel bir şekilde yansıyor. Vatandaşımız da bunun bilincinde. Cumhur İttifakı’nı anlatmakta, bazen vatandaşlarımız bize bunu anlatıyor. Cumhur İttifakı’nı birleştiren bir tek unsur var: Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletimizin geleceği. Başka bir pazarlığımız, başka bir birleşme noktamız yok. Bir dönem bu imtihanı verdik. Cumhur İttifakı olarak bir dönem boyunca Türkiye Cumhuriyeti’ni yönettik. İttifak içerisinde kavgamız, yol ayrılığımız, en küçük bir sürtüşmemiz olmadı. Diğer ittifaka baktığımızda daha kuruluş aşamasında, Cumhurbaşkanı adayı tayininde çok büyük kavgalar, masadan kalkıp geri gelmeler yaşandı. Bunları hep birlikte izledik. Kendileri, cumhurbaşkanı adaylarına inanmayan bir ittifak yapısı var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu seçimi kazanamayacağını biz söylemedik, kendileri söylediler.”

“KAPALI KAPILAR ARDINDA NELER YAPTILAR?”

Konuşmasında Millet İttifakı’na eleştirilerde bulunan Ökten, “Hepsi birlikte gelseler, Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşın gönlündeki yerini değiştiremiyorlar. Sahada gördüğümüz sonuç bu. ‘Partili cumhurbaşkanı olmaz’ söylemini bir kenara ittiler. Hiçbir sözünü tutmayan, hiçbir söylediklerini ertesi günü olmayan bir ittifak yapısı var. HDP masa altı falan değil, 7’li bir ortağa dönüştü. Bunu kimse inkâr edemiyor. İnkâr edenler üç maymunu oynuyor. Ankara’dan HDP, Kandil’den PKK her gün bu ittifakla ilgili açıklama yapıyor. Öcalan’ın serbest bırakılacağını söylüyorlar. Doktorumuzun, askerimizin, öğretmenimizin katili olan teröristler onlara göre ‘tutsak’. Yüz yıllık cumhuriyeti değiştireceklerini söylüyorlar. Kapalı kapılar ardında neler yaptılar? HDP konuşuyor da diğer ortakları cesaret edemiyor. Gizlenemez bir gerçek artık konuşuluyor. Vatandaşımız bunu biliyor, çok net takip ediyor. Onlar 3 maymunu oynadıkça sandıkta bu gerçeğin sonucunu görecekler” değerlendirmesinde bulundu.

‘TÜRKİYE YÜZYILI’ VURGUSU

AK Parti’nin milletle birlikte büyüyen bir parti olduğunu aktaran Ökten, şu görüşleri kaydetti:

Kuşadası'nda çocuklar karne sevincini erken yaşadı Kuşadası'nda çocuklar karne sevincini erken yaşadı

“AK Parti, milletiyle beraber büyüyen bir parti. 14 Mayıs seçimleri sonrası yeni Türkiye yüzyılı olacak. Birinci yüzyılımızı bu sene bitiriyoruz. İkinci yüzyılda bizim amacımız tüm dünyaya damga vuran, büyük ve güçlü bir Türkiye Yüzyılı vizyonu. Yerli ve milli otomobilimizi yaptık. Yerli ve milli savunmada çok ciddi oranda yol kat ettik. 14 Mayıs’ta AK Parti birinci olacak. Recep Tayyip Erdoğan ilk turda seçilecek. Sahada vatandaştan gördüğümüz bu. Aydın için de aynı şeyi söylüyorum. 14 Mayıs gecesinde veya sabahında sonuç olarak ortaya çıkacak. AK Parti Aydın’da birinci parti. Bu seçimde birinci partiyiz. Amacımız vekil sayısını artırmak. Aydınlıyı Ankara’da iktidar partisi olarak daha güçlü temsil ettirmeye çalışıyoruz. Sadece seçimlerde değil, seçim sonrasında da vekilleriyle beraber seçmeniyle vatandaşıyla buluşan bir siyasi yapıyız biz. 7 gün 24 saat Aydınlının hizmetindeyiz. Halka hizmet hakka hizmettir. 7 ve 8’inci sıramız da birinci sıra gibi çalışıyor.” (KIVANÇ UĞUR)