AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın programı öncesi yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı’nın Aydın’a müjdelerle geleceğini dile getirdi.

Partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ökten, “Sayın Cumhurbaşkanımız, 4 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’te Aydın Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda vatandaşlarımızla buluşacak. Akabinde Nazilli Belediye Meydanı’nda saat 15.00’te yine bir toplu açılış töreninde vatandaşlarla buluşmamız var. Şu anda programımız bu şekilde. Genel Merkezimizle ve Cumhurbaşkanlığımızla görüşmelerimiz var. Programın yoğunluğuna bağı olarak bir gençlik buluşması eklenebilir. Henüz bu kesinleşmedi. Kesinleşirse duyurusunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

“SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZIN BAŞLANGICI OLACAK”

AK Parti aday adayları mülakatta ter döktü AK Parti aday adayları mülakatta ter döktü

Efeler ve Nazilli mitinglerine tüm Aydın halkını davet eden Ökten, “İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız, Aydın’a müjdelerle gelecek. Biz de ona yakışır bir şekilde karşılama, ağırlama ve uğurlamayla memleketimizden uğurlarız. Önümüz zaten seçim. Yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceğiz. Bu miting, bizim seçim çalışmamızın başlangıcı olacak. Bütün milletvekillerimiz, MKYK üyemiz, koordinatörlerimizle çalışmaların koordinasyonunu, takibini yapıyoruz. İlçelerde görevlendirmelerimiz yapılmış durumda. Bu mitingin Aydın ilimiz için tam bir seçim başlangıcı olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

“ZİYARETİN AYRI AMACI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ”

Ökten, Cumhurbaşkanı’nın ziyaretinde Nazilli’ye il olma sözü verilip verilmeyeceğine ilişkin bir beklentinin olup olmadığının sorulması üzerine, “Bu ziyaretin böyle bir amacı olduğunu düşünmüyoruz. Siyasette herkes farklı bir söylem çıkarabilir ama Nazilli büyük bir ilçemiz, belediye başkanımızın partimize katılımı heyecan yarattı. Ziyaretin öyle ayrı bir amacı olduğunu düşünmüyoruz” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesinde ikinci kez Aydın’a gelme olasılığını da değerlendiren Ökten, “Adaylar açıklandıktan sonra da miting organizasyonu yapmak istiyoruz ama söz vermek, kesin tarih konuşmak imkânsız. Bizim talebimiz var tabii ki ama programın yoğunluğuna göre hareket edilecek” dedi.

Ökten, yeni il yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiğini, Cumhurbaşkanı’nın programından sonra kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.

Basın toplantısına AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Seda Sarıbaş ile Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Demir de katıldı.