Partisinin Aydın Kültür Merkezi’ndeki Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında çarpıcı mesajlar veren AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, “Kendi ikbalimiz için başkasının yoluna taş koymadık” dedi.

Seçim sonuçlarının değerlendirmesine 1 Nisan sabahı itibarıyla başladıklarını anlatan Ökten, “İlçe ilçe sandık değerlendirmelerini yaptık. Sonuçları değişik perspektiflerden değerlendirip, sonuçlara etki eden yerel ve genel dinamikleri enine boyuna değerlendirdik. Bu değerlendirmeler dâhilinde, 4 yıllık seçimsiz dönemde hem teşkilat çalışmalarımızın hem de şehrimize yapılacak olan yatırımların takibine yoğunlaştık. Bu manada milletvekillerimizle istişare edip, mesai kavramsız çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“HALKLA BULUŞUYORUZ”

Tüm ilçelerde Mayıs ayında ilçe halk günü çalışmalarını başlattıklarını anımsatan Ökten, şöyle konuştu: “Buna il başkanlığı olarak katılım gösteriyoruz. Halkımızın ve teşkilatımızın sorunlarını yerinde dinleyip, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Vekillerimiz de Meclis’in tatil olmasıyla birlikte halk günlerine katılacaklar. Tüm ilçelerimizde üye tarama ve güncelleme çalışmalarını da gerçekleştiriyoruz.”

“EN BÜYÜK ZARARI VATANDAŞIMIZ GÖRÜYOR”

Konuşmasında CHP’li belediyeleri eleştiren Ökten, “Yerel seçimlerin geride kalan yüz gününde ilçe başkanlarımız ilçelerde değerlendirme yapıyor. Biz de Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerimizde vaat edilen ve karşılaştığımız tabloyu kamuoyuyla paylaşıyoruz, paylaşmaya devam edeceğiz. İlçe belediye başkanlarıyla kavga halinde bir Büyükşehir görüyoruz. Kuşadası sahillerinde sökülen soyunma kabinleri ve wc’ler aslında tüm vatandaşlarımızı cezalandırmaktadır. Yaz sezonunda Büyükşehir ile ilçe belediyesi arasındaki kavgadan vatandaşımız en büyük zararı görmektedir. CHP’li ilçe belediye başkanları, kendinden önce görev yapan kendi partilisi olan belediye başkanlarının başarısızlığını konuşmakta ve kendi partililerine enkaz edebiyatı yapmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

Ökten, belediyelerdeki işçi çıkarma, mobbing iddiaları ve taşınmaz satışlarının da takipçisi olacaklarını vurguladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Isparta'da konuştu İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Isparta'da konuştu

“EĞİLMEDİK, EĞİLMEYECEĞİZ”

Değişimin AK Parti için yeni bir kavram olmadığını dile getiren Ökten, şunları söyledi:

“AK Parti kuruluşuyla Türkiye’ye ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diye büyük bir değişim hamlesinin sinyalini vermiştir. Vesayetin kalkması için çok güçlü ve kararlı değişim hamlelerini yapmıştır. Bugün sivil anayasa için değişim çalışmaları yapılmaktadır. AK Parti’yi diri tutan sürekli değişime açık olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın değişim sözlerini referans alarak, fitne çıkarmak isteyenler, koşturan, emek harcayan kadın ve gençlerimizin, ana kademedeki arkadaşlarımızın emeğini yok saymaya çalışanlar karşılarında bizi bulacaktır. Geçmişte bu saldırılara karşı eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Bazen cevap vermememiz ayıbımızdan değil, asaletimizdendir. Söyleyeceklerimizi kendimizde tutmamız korkumuzdan değil, AK Parti’ye zarar gelmemesi için sabrımızdandır.”

“KİMSENİN YOLUNU BOZMADIK”

Ökten, “2014’teki Efeler İlçe Kongresi’nde ne dediysek bugün de onu uyguluyoruz. Öndekine çelme takan, arkadakine dirsek atan siyasete karşı durduk, durmaya devam edeceğiz. Kendi ikbalimiz için başkasının yoluna taş koymadık. Kimsenin yolunu bozmadık, bozmayacağız. Arkadan vurarak siyaset yapmadık, yapmayacağız. Fitne çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR