Sık sık ölümlü kazalarla gündeme gelen Aydın- Denizli Otoban inşaatına bu kez de işçilerin günler süren eylemi damga vurdu.

Trafikte tartıştıkları kişileri darbettikleri iddiasıyla yakalanan 2 zanlıdan 1'i tutuklandı Trafikte tartıştıkları kişileri darbettikleri iddiasıyla yakalanan 2 zanlıdan 1'i tutuklandı

Otoban işçileri alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle 9 gündür eylem yapıyor. Otobanda çalışan 51 işçi şantiyede günlerdir yaptığı eylemlerin 4. Gününde Halil Öztürk isimli işçi rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Eylemlerin 9. Gününde Yunus Doğan ve Mehmet Altun isimli işçiler de rahatsızlanarak ambulansla hastaneye sevk edildi.

Gelişmeleri günbegün sosyal medya üzerinden paylaşan Yapı ve İnşaat İşçileri Sendikası’nın son paylaşımında “Aydın Denizli Otoban yol şantiyesinde Fernas İnşaat ve İnceoğulları inşaat ücretleri ödemediği için başlatılan eylem 9. gününde sürüyor. Günlerdir dışarda kalan iki işçi arkadaşımız Yunus Doğan ve Mehmet Altun rahatsızlandı, ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Gelişmeleri aktaracağız. Arkadaşlarımız başına gelecek her şeyden firmalar sorumludur” ifadeleri kullanıldı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR