AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Ömer Özmen, Efeler’de gerçekleştirdiği seçim çalışmaları kapsamında gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Genel Yayın Yönetmeni Selim Başkar ve gazete çalışanlarıyla görüşen Özmen, seçim kampanyasına ilişkin sorularımızı yanıtladı.

9 Nisan’da listelerin açıklanmasının ardından seçim koordinasyon toplantısı yaptıklarını anlatan Özmen, “Kampanyamızın ana mecrasına ilişkin yol haritamızı belirledik. Salı günü de Ankara’da aday tanıtım toplantısına katıldıktan sonra 17 ilçemizin tamamında aday tanıtımlarımızı gerçekleştirdik” dedi.

“9 AYRI EKİPLE SAHADAYIZ”

8 milletvekili adayı ve İl Başkanı Gökhan Ökten’in 9 ayrı ekiple sahada olduğunu kaydeden Özmen, “Sahada çok pozitif bir hava var. 2015 Haziran seçimlerinde, 1 Kasım seçimlerinde, darbe girişiminde, 2017 referandumunda, 2018 genel seçimlerinde ve 2019 yerel seçimlerinde AK Parti İl Başkanı idim. Tek başına hükümet kuramadığımız süreçte biz sahada bunu hissediyorduk. Partimizin önceki dönemdeki yönetim kurulu üyeleri, paydaşları herkes geri duruyordu. Bugün bakıyorum, bazı ilçelerde herkes orada. Bir seferberliği insanlar oluşturmuş durumda. Seçmenin yüzde 68’inin bir kez olsun AK Parti’ye oy vermiş olması bizler için çok önemli. Çünkü vermek işi, el alışkanlığı işi birtakım inatları kırıyor” ifadelerini kullandı.

6934fc4e-92e3-4801-9e3a-2d35859a1c77

Konuşmasında muhalefeti eleştiren Özmen, “İnsanlar Millet İttifakı’nın HDP ve PKK’yla olan gayri resmi ilişkisinden, bu konuda flu görüntü verilmesinden, HDP aktörlerinin çıkıp Demirtaş’a, Öcalan’a serbestlikten, yerel özerklikten bahsetmeleri, ana muhalefetin KHK’lıların dönüşüyle ilgili birtakım açıklamalarda bulunması gibi konuları kafasında değerlendiriyor” diye konuştu.

“ANLATACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR”

AK Parti iktidarının 20 yılda önemli hizmetlere imza attığını belirten Özmen, “Yerli ve milli silah hamlelerinden tutun, doğalgaz, Mavi Vatan konusuna kadar insanlara anlatacağımız çok şey var. Bu noktada muhalefet insanların karşısına bir şey koyamadı. Tabanımızı ciddi şekilde kenetlenmiş görüyoruz. Seçim öncesi teşkilatlarımızda da bir tazelenme oldu. Milletvekili listelerimizde değişim beklentisi vardı. O da gerçekleşti. Milletvekillerimiz Aydın için ellerinden gelen gayreti gösterdi ama bu bir bayrak yarışı, nöbet değişimi. Cumhurbaşkanımız, 3 dönem kuralını istisnasız uyguladı” görüşlerini aktardı.

“BOŞLUK BIRAKMAYACAĞIZ”

Kampanya döneminin çok sağlıklı ve verimli geçeceğine inandığını aktaran Özmen, “Sonuçları itibarıyla rahat alacağımız bir seçim olacağına inanıyorum. Bu rahatlık kendi içerisindeki birtakım zorlukları beraberinde getirebilir. O bakımdan biz hiçbir boşluk bırakmadan, bir gün tatil yapmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 29 günü dolu dolu çalışarak geçireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Özmen’e ziyaret sırasında AK Parti Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu ile Efeler Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Ege ve partililer eşlik etti.

Özmen ve beraberindekiler, ardından esnaf ziyareti gerçekleştirdi. (KIVANÇ UĞUR) 

754cfaa2-017e-40cd-8c75-a26db012b42f

“Aday belirlemedik, eğilim yoklaması yaptık” “Aday belirlemedik, eğilim yoklaması yaptık”

aa28acc7-af61-4d5d-9855-903034e2a2b5