Kuşadası'nda çocuklar karne sevincini erken yaşadı Kuşadası'nda çocuklar karne sevincini erken yaşadı

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, sürücülere trafik kurallarına harfiyen uymaları uyarısında bulundu.

Yeni Kıroba’ya konuşan Özmeriç, Aydın’ın metropollerle sahil yöreleri arasında geçiş noktası olduğunu anımsatarak, “Turizm yerlerine gidiş gelişler yoğun olarak gerçekleşiyor. İnsanlar bayram ziyaretine gidecekler. Trafikte bir yoğunluk olacağı aşikâr. Bir de özellikle yaz sezonunun gelmesi nedeniyle araçların yazlık bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Sürücülerimizin yola çıkmadan önce araçlarının yazlık bakımlarını yaptırmalarını, kendilerinin de dinlenmiş biçimde yola çıkmalarını, özellikle de trafik kurallarına harfiyen uymalarını rica ediyorum” dedi.

“ARKA KOLTUKDA DA EMNİYET KEMERİ TAKILMALI”

Trafik kurallarının çok uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıktığını kaydeden Özmeriç, “Bunlara harfiyen uyulması gerekir. Özellikle arka koltukta emniyet kemerlerinin takılması, kavşaklarda geçiş üstünlüğüne uyulması, tüm kuralların yanında benim üzerine basa basa vurgulamak istediğim bir konudur. Trafikte özellikle şuna da çok dikkat edilmeli: saygı, birinci derecede önemli bir kuraldır. Saygı birinci derecede önemli bir kuraldır. Trafikte en önemli kuralın saygı olduğunu hiçbir zaman için unutmamamız gerekir” ifadelerini kullandı.

Özmeriç, trafikte yayalar ve iki tekerlekli taşıtları kullananların da otomobiller ve ağır vasıtalar kadar hak sahibi olduğunun unutulmaması gerektiğini sözlerine ekledi. (KIVANÇ UĞUR)