Önceki dönem AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulundu.

Başvurusuna ilişkin, “Aydın artık kazanmalı” başlıklı bir mesaj yayımlayan Posacı, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylık başvurumu sizlerden gelen talep doğrultusunda yapmış bulunuyorum. İnşallah hiçbir kısır çekişmeye girmeden hükümetimizin desteği ile Aydın’ımızı hak ettiği yere getireceğiz. Son yıllarda belediyecilik hizmet alanlarında geri kalmış olan kentimiz için tünelden önce son çıkış olarak gördüğümüz bu yerel seçimlerin, çok önemli olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR AKÇELİ İŞİM OLMADI”

Yerelden gelen bir siyasetçi olarak her zaman belediyeciliği bir hizmet kapısı olarak gördüğünün altını çizen Posacı, şöyle devam etti: “Halkın sahibi olduğu belediyelerde her kuruşun önemli olduğuna inanırım. Rant kapısı olarak görerek eğer bu işleri yaparsanız hem halk nezdinde, hem de Hak nezdinde bir gün hesap günü olacaktır. Yıllarca siyaset yapmış, tabandan gelen birisi olarak hiçbir akçeli işim olmamıştır. Bu, hayattaki en büyük sermayemdir.

Aydın’da 500 yıllık bir tarihi geçmişe sahip bir ailenin bireyi olmak, içinden Aydın milletvekilleri, Aydın belediye başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları çıkarmış, 200 yıllık vakfiyesi olan bir Aydınlı olmak bizim için mutluluk vericidir. Ülkemiz, milletimiz için büyük bir öneme sahip demokrasi şehidi Adnan Menderes’in memleketi, Menderes coğrafyasını AK Parti ve Cumhur İttifakı'na kazandırarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek, genel hükümetimiz gücü ile Aydın da yaşayan hemşehrilerime daha yaşanabilir bir şehri elbirliğiyle inşa etmek istiyorum.”

“HUZURLU BİR ORTAM HAZIRLAYACAĞIZ”

Taban siyasetine hep önem verdiğini, tabandan gelenlerin önünü açmak istediğini kaydeden Posacı, “Aydın bu bakımdan zengin bir altyapıya sahiptir. Partilerde yıllarca üyelik yapmış; belde, ilçe ve il yönetimlerinde bulunmuş, belediye başkanlıkları yapmış; Yıllarca emek vermiş, bayrak asmış her adayımızın başımızın üstünde yeri vardır. Milletvekilliği dönemimizde hep samimi ve kendim gibi olmaya devam ettim. Aydın 'da her kesimden insanımıza haklı olduğu konularda yardımcı olmaya çalıştım. Yeri geldi bir köy kahvesinde ayrana simit batırdık yedik, yeri geldi ovada çiftçilerimizle peynir, domates yedik. Çünkü biz böyle mutluyuz. İnanıyorum ki hemşehrilerimiz de bu hizmet şeklinden memnunlar. Aydın Belediyesi’ni kazanmak için, yıllarca yapılmayanı yapmak, hemşehrilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ortam hazırlamak için aday oluyoruz. Allah’ım başarılı eylesin inşallah” açıklamasında bulundu.

O milletvekili İYİ Parti'den ihraç edildi O milletvekili İYİ Parti'den ihraç edildi

2 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Ziraat mühendisi olan ve çiftçilikle uğraşan Posacı, 1999 ve 2009 yerel seçimlerinde Umurlu Belediye Başkanı seçildi. Uzun yıllar Aydın Ziraat Odası Başkanlığı yapan Posacı, 2014 – 2018 döneminde AK Parti Efeler ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde AK Parti’den Aydın Milletvekili seçilen Posacı, 14 Mayıs 2023 genel seçimlerine kadar bu görevi sürdürdü. (KIVANÇ UĞUR)