Basın mensuplarıyla bir araya gelen ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, üniversitenin Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde “bıçak parası alındığı” yönündeki iddialarla ilgili, “Bu yalnızca Aydın’ın değil, Türkiye’nin sorunu. Çözülemiyor. Bıçak parası rüşvettir” diyerek, bu konuyla karşılaşan vatandaşlardan şikayet dilekçesi vermelerini istedi. 

Rektör Kent, “Bıçak parası ve özel muayenehane Türkiye’nin sorunu, çözülemiyor. Aydın’da bıçak parası daha fazla. Ankara’da birçok açıdan düştü. Komşu illeri bilmiyorum. Aydın’da daha fazla olduğu söylendi bana. Vatandaş bıçak parası veriyor, sonra bana mesaj atıyor. ‘Yazılı şikâyet dilekçesi verin diyorum, ‘tedavim devam ediyor, dilekçe veremem’ diyor. Ben bunu nasıl çözerim? Siz şikâyet dilekçesi vereceksiniz, biz bunu Cumhuriyet Savcılığı’na bildireceğiz” dedi. 
 

Sezgin’in vefatının üzerinden 7 yıl geçti Sezgin’in vefatının üzerinden 7 yıl geçti

“KANGREN HALİNE GELDİ” 

Bıçak parasının sadece vatandaşlardan değil, ADÜ personelinden de alındığını savunan Kent, “Bıçak parası rüşvettir. Ceza Kanunu bakımından suçtur. Ama bu bizim rektörlük veya başhekimlik olarak çözeceğimiz konu değil. Bıçak parasını veren kişi bize bilgi belge getirmeli. Özel muayenehaneler konusunda ise hukuka aykırı bir şekilde muayenehane açılmasını istemiyoruz. Tam Gün Yasası çıktı ama Türkiye’de kangren olmuş, çözülmemiş sorunlardan birisi bu” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)