CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Nazilli İlçe Başkanı Sema Aslıhan Ökmen’in istifasına ilişkin Yeni Kıroba’nın sorularını yanıtladı.

Ökmen’in istifasını e – posta yoluyla il başkanlığına gönderdiğini söyleyen Saatçı, “İlçe başkanlığını bıraktığını ifade etmiş. Kendine göre haklı gerekçeleri vardır. Biz kendisini başarılı bir ilçe başkanı olarak gördük. Kendiyle yol yürümekten de mutluyduk. Söylenenlerle ilgili kendisiyle bir görüşme yapmadım. İstifasının sebepleriyle ilgili birkaç gün içinde kendisiyle konuşacağım. Daha önce de böyle bir yeltenmesi olmuştu, istifa konusunda. Kendisine ayrılmaması ricasında bulunmuştuk. Ancak bu sefer ilçe başkanımız ayrılmayı uygun gördü. İlçe başkanlığımızı bırakmış durumda” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özel, İzmir'de ziyaretlerde bulundu CHP Genel Başkanı Özel, İzmir'de ziyaretlerde bulundu

“ERTUĞRUL TETİK’İN KENDİ TASARRUFU”

Saatçı, Ökmen’in istifasının, CHP Nazilli eski İlçe Başkanı Naim Atmaca’nın belediye şirketi NAZBEL’in yönetimine atanmasıyla aynı zamana denk gelmesinin anımsatılması üzerine, “Naim Atmaca da bir önceki ilçe başkanımızdır. Belediye Başkanımızın şirket yönetimine aldığını okudum. Belediye başkanının kendi tasarrufudur ama doğruluğu yanlışlığı tartışılır” değerlendirmesini yaptı.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR