Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun CHP’li ilçe belediye başkanlarıyla birlikte makamında düzenlediği basın toplantısında Kuşadası sahillerindeki duş, soyunma kabini ve tuvalet gereksinimi konusu da gündeme geldi.

“ONLARIN ÖMRÜ DOLMUŞTU”

Basın mensuplarının sorusu üzerine Başkan Çerçioğlu, “Onların ömürleri doldu artık. Birçoğu yıprandı. Zaten 3 yıldır orayı Kuşadası Belediyesi işletiyor” diye konuştu. Eski duş, tuvalet ve soyunma kabinlerini ise ihtiyacı olan ilçe belediyelerine verdiklerini kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Ama gerçekten ciddi bir tamire ihtiyacı var. Sahillerde kullanma şansımız yok. Sayın Başkanlar aldılar. Revize ediyorlar, köylerde kullanmak üzere birtakım projeleri var. Orada kullanacaklar” dedi.

“İHALESİNİ YAPTIK, TESLİMLER BAŞLADI”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de “İhalesini yaptık. Teslim başladı. Kademe kademe hem duşları hem tuvaletleri hem de soyunma kabinlerini teslim ediyoruz, yerleştiriyoruz. 15 günde kadar sahillerdeki eski düzeni kuracağız” ifadelerini kullandı.

Aydın’da Tepeli Pelikanlar korunuyor: 117 çift pelikan yuva yaptı Aydın’da Tepeli Pelikanlar korunuyor: 117 çift pelikan yuva yaptı

Muhabir: KIVANÇ UĞUR