AK Parti Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları karşısında Batı ülkelerinin sessiz kalmasını eleştirdi.

Sarıbaş, “Batı dünyasının savaş çığırtkanlığına göre dünya üzerinde farklı medeniyetler arasındaki kültürel ve dini farklılıklar tarihsel olarak çatışmalara neden olmuştur, gelecekte de çatışmaların kaynağı olmaya devam edecektir. Emperyal çıkarlar bu ortak yaşam alanına tahammül edememekte, farklılıkları öne çıkararak ayrıştırmayı amaçlamaktadır. Batı, hesaplarını gözden geçirip pozisyonunu düzeltmedikçe, dünyada adalet ve eşitliği yok saydıkça, çifte standartlarını uygulamaya devam ettikçe kendi sonlarını hazırlamaya mahkûm olacaklardır” ifadelerini kullandı.

ATB Başkanı Çondur zeytinyağındaki sahtekarlığa karşı uyardı ATB Başkanı Çondur zeytinyağındaki sahtekarlığa karşı uyardı

“KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

“Hastanelerin bombalandığı, çocukların katledildiği bir ortamda sözde medeni Batı'nın sessizliği hakiki emellerini de gözler önüne sermektedir” görüşünü aktaran Sarıbaş, “Dünya, medeniyetler arasındaki çatışmalardan ziyade iş birliği ve barış yolunu seçebilir. Bu zulüm karşısında susmayın; susmak, bu katliama ortak olmak demektir. Cumhurbaşkanımızın da her zaman ifade ettiği gibi Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)