Partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Başkanı Mustafa Savaş, ekonomiye dair çarpıcı mesajlar verdi. Şimdiye kadar olduğu gibi bugünden sonra da eser ve hizmet siyasetine devam edeceklerini aktaran Savaş, enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadelede kararlı olduklarını ifade etti.

‘ESER VE HİZMET SİYASETİ’ VURGUSU

Bir yıl içinde bir genel, bir de yerel seçim yaşandığını anımsatan Savaş, şöyle konuştu: “2023 Mayıs ayındaki seçimlerde aziz milletimiz tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana kullandı. 31 Mart yerel seçimlerinde ise hem ülke genelinde hem de Aydın’da arzu ettiğimiz sonucu alamadık. Artık seçimler geride kaldı. Önümüzde seçimsiz 4 yıllık bir dönem var. Eser ve hizmet siyasetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Eser ve hizmet siyasetine devam edeceğiz ama önceliğimiz enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele. Enflasyonla mücadelede kararlıyız.”

Doç. Dr. Beyza Şat, doğa sevenlerle buluştu Doç. Dr. Beyza Şat, doğa sevenlerle buluştu

“OLUMLU SONUÇLAR ALMAYA BAŞLADIK”

Bu konuda siyasi irade olarak kararlı olduklarına işaret eden Savaş, “Enflasyon dar gelirli ve sabit gelirli üzerinde büyük bir yüktür. Enflasyonla mücadele bizim için olmazsa olmaz. Önümüzdeki dönem bu mücadeleye var gücümüzle devam edeceğiz. İlk olumlu sonuçlarını almaya başladık. Bu yılın sonunda da hedeflerin tutturulacağına inancım tam. Oranlarda da düşüşler önümüzdeki 3 ay önemli oranda enflasyonda düşüşü göreceğiz. Önümüzdeki yıl da 20’lerin altında enflasyonu göreceğiz. 2026’nın sonunda da tek haneli rakamları göreceğiz. Bunu biz geçmişte yaptık mı? Yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunu yaptık, önümüzdeki dönemde de yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR