Geçtiğimiz aylarda yıkımı gerçekleştirilen Söke Şehir Stadı ve  Kapalı Spor Salonu’nun yerine yapımı planlanan ve temeli atılan yeni stat ve spor kompleksinde incelemelerde bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Savaş, Söke stadının bir buçuk yıl içinde tamamlanmasını hedeflendiğini açıkladı. Başlangıç maliyeti 185 milyon olan Söke Şehir Stadının ödeneğinin ayrıldığını dikkat çekerken tamamlandığında yaklaşık 300-350 milyonluk bir proje olduğunu dile getirdi. 

Aydın’ın 3 ilçesinde elektrik olmayacak Aydın’ın 3 ilçesinde elektrik olmayacak

Savaş basın mensuplarının stat projesinin tasarruf tedbirlerine takılmasından duydukları endişelerini dile getirmeleri üzerine “Söke’ye bir buçuk yıl içerisinde bin seyirci kapasiteli kapalı salon, yüzme havuzu ve stadın tamamlanması hedeflendi. Gerekli ödeneğimiz ayrıldı. Sözümüzün arkasındayız” dedi. 

Milletvekili Savaş ayrıca Aydın’da yıkılan Adnan Menderes Stadı’ın yerini park olacağını söylerken yeni stadın Çine yolu üzerinde Santral Garajı yanında yapılacağını sözlerine ekledi. 

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu ve Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, Söke Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Turan Günen ve yüklenici firma yetkilileri ile statta inceleme yapan Milletvekili Savaş, Sarıkemer  hasının ardından Sazlı ve Bağarası  sahalarınında önümüzdeki sezona hazır olacağını söyledi. 

Öte yandan Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, Söke’ye yeni stat ve spor kompleksi kazandırılmasında büyük emekleri olan başta Muustafa Savaş olmak üzere bölge vekillerine  teşekkür ederken Söke merkeze en az dört tane daha sentetik saha kazandırılmasını istedi. 

Muhabir: NECATİ MALDAR