Aydın’ı  Türkiye Şampiyonasında temsil edecek olan kulübün antrenörü Cemal Aris, aynı başarıyı şampiyonada da tekrarlayıp Aydın’ı gururlandırmak istediklerini belirtti.

Aydın Amatör Küme 1. Grup’ta bu sezon başarılı perfprmansıyla göz dolduran Aydın SHÇEK Spor U 18 takımı, lig şampiyonluk kupasını ve madalyaları, aynı zamanda kulübünde başkanı olan Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ercan Gündoğdu'nun elinden aldı. Şampiyonluk elde etmelerine ilişkin Yeni Kıroba Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan kulüp antrenörü Cemal Aris, Türkiye Şampiyonası’nda da Aydın’ı gururlandırmayı çok istediklerine vurgu yaptı.

WhatsApp Image 2023-04-16 at 12.26.19WhatsApp Image 2023-04-16 at 12.26.20 (1)

“ÇOCUKLARIN TECRÜBE KAZANMALARINI SAĞLADIK”

Şampiyonluğa uzanan sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aris, “Geçen sezon çalıştığımız çocuklar ile sezona başladık. Eksik olduğumuz mevkilere takviye yaparak 7-8 aya yakın süredir çalışmalara devam ediyoruz. Aynı yaş grubu ile birinci amatörde mücadele ederek çocukların daha fazla maç yapmasını ve bu sayede de tecrübe kazanmalarını sağladık. Çocukların kendi yaş grubunda şampiyon olmaları beni fazlasıyla mutlu etti. Burada kazanılan şampiyonluk elbette önemli fakat önümüzdeki Türkiye Şampiyonasında derece elde etmek bence daha önemlidir. Çocukların da bu bunun bilincinde olduğunu biliyorum” dedi.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon İstanbul'da belli olacak UEFA Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon İstanbul'da belli olacak

“AYNI BAŞARIYI ŞAMPİYONADA DA TEKRARLAMAK İSTİYORUZ”

“İnşallah aynı başarıyı şampiyonada da tekrarlayıp Aydın ilini gururlandırmak istiyoruz” diyen Aris, “Çarşamba günü son maçımızı yapıp şampiyona hazırlıklarına devam edeceğiz. Bu şampiyonlukta emeği geçen başta çocuklarımız olmak üzere, teknik heyetimiz ve bize bu imkanları sunan  başkanımız Ercan Gündoğdu’ya ve yönetimimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (SERKAN ARSLAN)