DSİ 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Muzaffer Gömleksiz ve 211 Şube Müdürü Serkan Baştürk, Aydın'ın Koçarlı ve Söke ilçelerine bağlı bir dizi mahallede tarım arazilerini modern borulu sulama sistemiyle sulama olanağı sunacak olan Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım inşaatı kapsamındaki sulama borularının montaj çalışmalarını yerinde inceledi.

ÜRETİMDE VERİMLİLİK ARTIRILACAK

DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, projenin tamamlanmasıyla birlikte 146 bin 40 dekar tarım arazisinin modern borulu sulama sistemi ile sulanacağının altı çizildi. Ayrıca, bu proje sayesinde tarım üretimindeki verimliliğin artırılmasının hedeflendiği ve bölgelerdeki üretim faktörlerinin en iyi şekilde geliştirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

Aydınlı öğrenci Türkiye birincisi oldu Aydınlı öğrenci Türkiye birincisi oldu

Söz konusu proje, Koçarlı ve Söke ilçelerinin tarım sektöründe önemli bir dönüşüm ve sürdürülebilirlik sağlama yolunda atılan büyük bir adım olarak da değerlendiriliyor. Tarım arazilerinin modern sulama sistemleriyle donatılması, çiftçilerin daha verimli ve sürdürülebilir tarım yapmalarına olanak tanıyacak ve bölgelerin tarımsal kalkınmasına da önemli bir katkı sağlayacak. (MURAT TAN)