Kaymakam Ali Akça’nın yanı sıra, ilçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Emre Mengi, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Batir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Şube Müdürleri, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mahir Nalbantoğlu’nun katıldığı İlköğretim Haftası kutlamaları saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

 Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı haftanın başlaması nedeniyle bir konuşma yaptı. Yapıcı konuşmasında yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevinç ve coşkusunu yaşadıklarını söyleyerek eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekti. 

Şerafettin Yapıcı, “Kişilerin ileri yaşlardaki başarılarının da ilköğretimin önemi inkar edilemez bir gerçektir çağımızda bilgi hem çok çeşitlendi hem de ulaşması çok kolay hale geldi kızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz teknoloji ve iletişimin gelişmelerini takip ediyoruz. Türkiye'nin Aydın insanları olacak siz değerli öğrencilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmak Asli görevimizdir Eğitim Bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç bir memleket meselesidir” dedi. 

Yapıcı konuşmasında, “Eğitim diyor ki bir milleti ya özgür bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder bu düşünceden yola çıkarak güçlü Türkiye için bugün bizi öğretmenlerin vazifesi ve sorumluluğu dünden daha fazladır” şeklinde sürdürdü.

KAYMAKAM AKÇA “GELECEĞİMİZİ HAZIRLAMAK İÇİN GENÇLERİMİZ EN İYİ ARAÇTIR”

Kıbrıs gazisi 43 yıldır günlük tutarak yaşadıklarını kayıt altına alıyor Kıbrıs gazisi 43 yıldır günlük tutarak yaşadıklarını kayıt altına alıyor

Hafta başında Söke’ye atanarak görevine başlayan Kaymakam Ali Akça ilk kez katıldığı törende yaptığı konuşmada başta şiir okuyan öğrencileri ve halk oyunları gösterisi yapan ekibi kutlarken 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.  

Öğrencilerden güne kendi yataklarını toplayarak başlamalarını isteyen Kaymakam Akça, “Yatağınızı kendiniz toplayın kendi sorumluluklarınızın farkına varın, gerekiyorsa bu yaşlarda toplayalım, geleceğimizi hazırlamak için çocuklarımızı, gençlerimiz çok önemli en iyi araçtır. Toplum olarak bütün aktörler bu konuda birlikte olmalıdır” dedi.

Şiirlerin okunması, halk oyunları ekiplerinin zeybek oyunlarının sergilenmesinin ardından 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine ‘Hoş Geldiniz’ karşılaması gerçekleştirildi.

Söke’deki İlköğretim Haftası kutlamaları Nebahat Alpan İlköğretim Okulu İzci Grubunun gösterileri ile sona erdi. Sök’ de Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Seyda Fırat İlkokulu’nda yapılan törene öğrenci velileri de yoğun ilgi gösteriler. (NECATİ MALDAR)