Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi

Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu’nda sahnelenen oyunda Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’da başlatılan Kuvayi Milliye harekatının gizli kahramanlarının öyküleri sahnelendi.

1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasının ardından Anadolu’da başlayan Kuvayi Milliye dayanışması ve işgalci düşman kuvvetlerine karşı direnişin gizli kahramanların öyküleri tiyatro severlerle paylaşıldı.

Usta sanatçı Yaşar Gündem başarılı performansı ile dikkat çekerken Büyük Taarruzun Kuvayi Milliye kahramanlarının destanları ile oyun sona erdi.

Gösterimin sonunda Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan sanatçıya çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti. Arkan “Bu akşam Kurtuluş Savaşının gizli kahramanlarının destanlarını tanıma fırsatı bulduk. Söke’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu günlerde sahnelenen oyunla etkinliklerimizin daha da anlam kazandığını düşünüyorum” dedi. (NECATİ MALDAR)

22