Federasyonun Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, BtcTurk Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Güneri, A Milli Erkek Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, eMilli Takımlar Teknik Direktörü Tolga Atalay katıldı.

Salonda TFF Yönetim Kurulu üyeleri, erkek ve kadın milli takımların oyuncuları da yer aldı.

İmzalanan anlaşmayla BtcTurk, Türkiye Milli Futbol Takımlarının ana sponsoru oldu.

Törende yaptığı konuşmasına Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı kutlayarak başlayan TFF Başkanı Büyükekşi, "Dün akşam bize inanılmaz bir mutluluk yaşatan A Milli Kadın Voleybol Takımı'mızı en içten bir şekilde tebrik etmek istiyorum. 'Filenin Sultanları', büyük bir başarı göstererek Avrupa şampiyonu oldu ve bizlere büyük bir gurur yaşattılar. Başta yöneticiler ve voleybolcularımız olmak üzere emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

BtcTurk ile 3 yıldır iş birliği yaptıklarını aktaran Büyükekşi, "BtcTurk, 2020 yılından bu yana Milli Futbol Takımlarımızın ana sponsoru. Bugün yol arkadaşlığımızı 4 yıl daha uzatmak için bir protokol imzalayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; Büyük işler, önemli atılımlar ancak birlikte çalışma ile elde edilebilir. Bizim de TFF olarak çok büyük hedeflerimiz var. Bugüne kadar futbolumuzu daha ileriye taşımayabilmek için birçok önemli çalışma yaptık. Bundan sonraki dönemde de yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Adalet Bakanlığı’ndan İstihdam Seferberliği! Adalet Bakanlığı’ndan İstihdam Seferberliği!

Mehmet Büyükekşi, sponsorluğun önemine değinerek, "Çalışmaların hedeflediğimiz sonuçları vermesi için en önemli destekçilerimiz arasında sponsorlarımız yer alıyor. Göreve geldiğimizden bu yana, sponsorluk gelirlerimizde kayda değer bir artış sağladık. Bu süreçte önemli anlaşmalar yaptık. Yerli ve global markalar, sponsorluklarıyla bize büyük güç ve destek veriyor. Türkiye'nin ilk bitcoin ve kripto para alım satım platformu olan, her geçen gün büyüyerek gelişen BtcTurk de yenilediğimiz anlaşma ile 4 yıl daha Türk futboluna desteğini artırarak sürdürecek. Sponsorlarımız, destekleriyle hem maddi hem de manevi olarak gücümüze güç katıyor. Biz de elde ettiğimiz başarılarla sponsorlarımızı gururlandırmak ve markalarına değer katmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

TFF Başkanı Büyükekşi, önemli bir iş birliği gerçekleştirdiklerini dile getirerek şunları kaydetti:

"Şanlı Cumhuriyet'imizin ve köklü federasyonumuzun 100. yılında, 'Hep dahası var' diyerek bu yıl 10. yılını kutlayan BtcTurk ile yaptığımız iş birliğinin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Futbolumuzda daha fazlasını istiyoruz. Daha büyük ve kalıcı başarıları elde etmek için çalışıyoruz. BtcTurk ile yaptığımız sponsorluk anlaşmasının futbolumuza büyük bir güç ve sinerji katacağına inanıyorum."

"Lider olarak EURO 2024'e katılmayı hedefliyoruz"

Erkek A Milli Futbol Takım'ın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2024) katılacağına inandığını vurgulayan Büyükekşi, şöyle devam etti:

"Erkek ve Kadın A Milli Futbol Takımı'mız önümüzdeki günlerde çok önemli sınavlara çıkacak. Erkek Milli Takımı'mız EURO 2024 Elemeleri'nde cuma günü Eskişehir'de Ermenistan ile son derece önemli bir maç yapacak. Grubumuzda şu anda lideriz. İlk maçta mağlup ettiğimiz Ermenistan'ı bu maçta da yenerek Almanya'daki organizasyona katılma yolunda önemli bir adım atacağımızı düşünüyoruz. Millilerimiz daha sonra Hırvatistan, Letonya ve Galler ile oynayacağı maçlarla eleme grubunu tamamlayacak. İnşallah lider olarak emeğimizin karşılığını almayı Yüce Tanrı'dan diliyorum."

Son dönemde Kadın Milli Takımı'nın önemli başarılar elde ettiğini aktaran Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı:

"Milli takımımız, aldığı başarılı sonuçlardan sonra dünya sıralamasında 3 basamak birden yükseldi. Ayrıca Uluslar B Ligi'ne yükselmek için mücadele edeceğimiz C Ligi'nde ilk maçını 22 Eylül'de deplasmanda Gürcistan ile 26 Eylül'de ise Elazığ'da Litvanya ile oynayacak. Uluslar Ligi'ne Gürcistan maçıyla iyi bir başlangıç yaparak B Ligi'ne yükselme hedefine ulaşacağına yürekten inanıyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Geçtiğimiz ay, Yeni Zelanda ve Avustralya'nın ev sahipliği yaptığı Kadınlar Dünya Kupası'nı izledik. Müthiş bir şölen yaşandı. Yaklaşık 1,8 milyon kişi maçları izledi. 80 bin kişinin stadı doldurduğu İspanya-İngiltere finali oynandı. Dünyada kadın futbolu her geçen gün önemini artırıyor. Biz de TFF olarak kadın futbolunu çok önemsiyor ve gelişimi için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. İnşallah yaptığımız çalışmalar önümüzdeki yıllarda meyvelerini verecek."

Mehmet Büyükekşi, kadın futbolunun gelişimi için Trendyol Süper Lig kulüpleri ile futbolseverlerin destek vermesi gerektiğini dile getirdi.

TFF Başkanı, eMilli Takım ile ilgili ise "Kısa bir tarihe sahip olan eMilli Takımı'mız önemli başarılar elde etti. Dünyanın en önemli takımları arasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Son olarak FIFA eNations Kupası 2023'te ülkemizi temsil eden milli takımımız çok iyi maçlar çıkardığı turnuvaya son 16 turunda veda etmek zorunda kaldı. Ancak biz eMilli Takımı'mızın yakın zamanda daha büyük başarılara imza atarak ülkemizi gururlandıracaklarına inanıyoruz." diye konuştu.

Özgür Güneri: Türkiye'de sporun en önemli paydaşlarından bir tanesiyiz

Özgür Güneri, Türk sporunda birçok alanda destek verdiklerini belirterek, "Türkiye'de sporun en önemli paydaşlarından ve sponsorlarından bir tanesiyiz." dedi.

İlk sponsorluklarının sıkıntılı bir dönemde olduğunun altını çizen Güneri, "Bundan 3 yıl önce bu salonda pandeminin yoğun yaşandığı, sokağa bile çıkamadığımız, Avrupa Şampiyonası'nın ertelendiği, finansal olarak tüm dünyanın ciddi bir buhran yaşadığı bir dönemde TFF ile sponsorluk sözleşmesi imzalamıştık. O günün koşulları içinde bizim için büyük bir heyecan ve cesur bir adımdı. Bugüne kadar başardıklarımız, ne kadar haklı bir sponsorluğun parçası olduğumuzu gösterdi. BtcTurk olarak Türkiye'de sporun en önemli paydaşlarından ve sponsorlarından bir tanesiyiz. Bu sponsorlukla Türk futbolunun gelişimine, geleceğine, imajına ve markasına önemli katkı sağlamaya çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. (AA)