AYESOB’a bağlı odaların başkanları, Aydın’ın simgesi Tralleis Antik Kenti’nde toplantı gerçekleştirdi. Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demir ve ilgili kurum müdürlerinin de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Tralleis’in daha geniş kitlelere tanıtımı için yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı.

AYESOB Bakanı Muhammet Ali Künkcü, yaptığı açıklamada, “Aydın’ın en önemli tarihi ve kültürel miraslarından biri olan Tralleis Antik Kenti’nde oda başkanlarımızla bir araya geldik. Toplantımızda bizlere eşlik eden Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demir, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Ali Atmaca, Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Ömer Kalın ve Tralleis Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Murat Çekilmez’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

İzmir Kemalpaşa'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı İzmir Kemalpaşa'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı

442475933 854015010098841 8365477877426959147 N

“ÖNEMLİ BİR ADIM”

Künkcü, “Tralleis Antik Kenti’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yaptığımız bu toplantı, bölgenin turizm potansiyelini artırmak için atılan önemli bir adımdır. Hep birlikte Tralleis’i daha geniş kitlelere tanıtmak için çalışmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR