Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünde AYTO Başkanı Hakan Ülken’den dikkati çeken bir sosyal medya paylaşımı geldi. Düşlediği Aydın’ı anlatan Ülken, ekonomiden eğitime, sanayiden kültür ve turizme kadar geniş bir yelpazede önemli mesajlar verdi.

Ülken, paylaşımında, “Bir Aydın düşlüyorum: sosyoekonomik gelişmişlik endeksinde iller arasında ilk 10’da Tüccar ve çiftçinin banka kapılarında ipotekle kredi almak için beklemediği, bankacıların kapılarına gittiği Aydınspor’un süper ligde olduğu, Avrupa kupalarını kovaladığı, ÖSYM sınavlarında her yıl ilk 3’te olup 5. olduğunda başarısızlık görülüp sorgulandığı, Aydın Lisesi’nin elit liseler içerisinde tüm ülkede bilindiği, birçok başarısının yanında halk oyunları alanında Türkiye birincilikleri ve uluslarası şampiyonluklar kazandığı, 20’nin üzerinde ülkeden öğrencilerin şehre gelip 1 hafta süreyle festivallerin yapıldığı bir kent” görüşlerini aktardı.

Aydın’daki kamu kurumlarından su verimliliği için farkındalık Aydın’daki kamu kurumlarından su verimliliği için farkındalık

“90’LARDA BÖYLE DEĞİL MİYDİ?”

Başkan Ülken, “Her hafta tiyatroların oynandığı, Kuşadası’nın turizm merkezi olarak Türkiye’de bir numara dünyada ilk 10 merkezden biri olduğu, Aydın Tekstil’in, Nazilli’de Sümerbank’ın, zamanında TÜSİAD Başkanı çıkaran Söktaş’ın fabrikalarında Türkiye’nin en kaliteli ürünlerinin üretildiği, bakanlar kurulunda 2 Aydınlı bakan yoksa (1 değil 2) lobisiz kaldığı düşünülen, TFF’nin 2. başkanı, TESK’te konfederasyon başkanı ve birçok platformda yetkin Aydınlıların olduğu, Denizli’den İzmir’e gidenlerin gıptayla baktığı, tüm Türkiye’nin göz bebeği bir Aydın. 90’larda böyleydi sanırım, yanlış mı hatırlıyorum? Bugün 7 Eylül dünyanın en güzel şehrinin kurtuluş yıldönümü, kutlu olsun” ifadelerini kullandı. (KIVANÇ UĞUR)