Vali Canbolat'ın mesajında şu ifadeler yer aldı: "Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 85. yılında bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz. Atatürk, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ve modern Türkiye'nin mimarıdır. O'nun önderliğinde kazanılan zaferler, Türk milletinin birlik ve beraberliğiyle yazılmış eşsiz destanlardır."
Vali Canbolat, Atatürk'ün Türk milletine bıraktığı mirası korumanın ve daha da ileriye taşmanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi: "Atatürk'ün ilkeleri, bizlere yol gösteren bir rehberdir. Onun izinde yürümek, Cumhuriyetimizi daha da güçlendirmek ve modern Türkiye idealine ulaşmak adına kararlılıkla çalışmak demektir. Bu anlamlı günde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde olmalı, Atatürk'ün hedef gösterdiği aydınlık yolda ilerlemeliyiz."

Afyonkarahisar'da engellilere akülü tekerlekli sandalye hediye edildi Afyonkarahisar'da engellilere akülü tekerlekli sandalye hediye edildi

“EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Vali Canbolat, mesajını Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği günün yıldönümünde minnet ve şükranla anarak, "Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, emanet ettikleri Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade ediyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)