Türkiye İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Aydın Temsilcisi Emin Aydın, Aydın Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Veli Tiryaki ile birlikte Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Ümit Özmen’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Emin Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Sivil Toplum Medya Buluşmaları Paneli’nin duyurusunu yaparak destek istedi.

YEREL MEDYADAN DESTEK İSTEDİ

Ziyarette konuşan TİMBİR Aydın temsilcisi Emin Aydın, “Düzenleyeceğimiz panelde sivil toplumun medyadaki temsiline ilişkin konuşmalar yapılacak. Aydın’da STK’lar bir araya toplanacak. İşitme engelliler için tercüman olacak. Medyayı iyi kullanan STK’lar çok iyi işler yapıyor, etkin kullanmayanlar arasında iyi çalışanlar olsa da güçleri o kadar olmuyor. Bu konuların konuşulacağı ortamda medyadan katılım ne kadar olursa gücümüz o kadar artacaktır” şeklinde konuştu.

“MEDYA VE STK İLİŞKİLERİ ÖNEMLİ”

Söke TARİŞ'te İsmail Özer Güven tazeledi Söke TARİŞ'te İsmail Özer Güven tazeledi

Aydın Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Veli Tirkyaki sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmaların medyada görünür olmasının önemine dikkat çekerek “Sivil toplum örgütlerinin medyayı kullanması çok önemli. sahada çalışma yapan çok sayıda dernek var ama kendilerini anlatamamışlar. Güzel işler yapıyoruz ama medyada yeterince yer almayınca eksiğiz. Geçtiğimiz hafta Yalova’da çok büyük bir deprem tatbikatı yaptık. Ama basında yer almadığı zaman bütün bu emekler boşa gidiyor. Kendini anlatabilmek önemli, medya ve sivil toplum ilişkileri çok önemli. Bu panel inşallah kırılma olur ve STK’ların kendini anlatma şansı olacak diye düşünüyorum” dedi. (FİLİZ ÖZDEMİR)