2023’ün son gününde Milli Piyango bileti satış noktalarında hareketlilik yaşandı. 400 milyon liralık büyük ikramiyenin hayali kuran Aydınlılar, bayilerin yolunu tuttu.

Gençleri meslek sahibi yapmak için hazırlanan eğitime kadınlar ilgi gösterdi Gençleri meslek sahibi yapmak için hazırlanan eğitime kadınlar ilgi gösterdi

Atatürk Kent Meydanı’nda Milli Piyango bileti satan Muhammet Soymaç, 34 yıldır bu işi yaptığını, her yeni yıl öncesinde benzer hareketliliğin yaşandığını belirterek, “9 Kasım’da başlayan yılbaşı bileti satışlarımız, yılın son gününe yani 31 Aralık’a kadar sürdü. Daha önceden bilet almayan vatandaşlar, son günde yoğunluk oluşturdu. İnsanlarımız şansını denemek istiyor. Çeyrek bilet 100, yarım bilet 200, tam bilet ise 400 liradan satışa sunuldu” ifadelerini kullandı.

IMG_9377

ÇARŞIDA YOĞUNLUK

Öte yandan yılın son gününde Adnan Menderes Bulvarı ve Yağcılar İçi’nde de yoğunluk oluştuğu gözlendi. Vatandaşlar, yılbaşı öncesinde çarşıya çıkarak meyve ve kuruyemiş başta olmak üzere gıda maddesi ihtiyaçlarını karşıladı. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR