Yeni yılı evinde geçirmeyi planlayan Aydınlılar, tercihlerini kentin en büyük ve tarihi pazarı olan Salı Pazarı'ndan yana kullandı.  Bazı pazarcı esnafı yoğunluğun artmasına rağmen alışveriş yapanların az olduğunu belirtirken, tavukçular ise yoğunluktan memnun olduğunu dile getirdi. 

IMG_1880-1

Pazarda meyve tezgâhı açan Abidin Kahyaoğlu, "Salı Pazarı her zaman yoğun, ancak geçen haftayı arıyoruz. Fiyatlar 10 – 15 lira civarında ama yeni yıl alışverişi yapan yok. Fiyatlarda değişiklik yapmadık, mandalina 10 lira, geçen haftada 10 liraydı. Ama yine de alan yok" dedi.

“Çine’mizi muhasebeci titizliğiyle yönetiyoruz” “Çine’mizi muhasebeci titizliğiyle yönetiyoruz”

IMG_1873

Başka bir meyve satıcısı Barış Vandemir ise yeni yıl canlılığının pazarda hissedildiğini belirterek, “Bugün hareketli geçti. Vatandaş yenili yılı evinde kutlayacak. En çok muz, ayva, elma tercih edildi” ifadelerini kullandı. 

IMG_1893

TAVUKÇUNUN YÜZÜ GÜLÜYOR

Pazarda tavuk satışı yapan Emircan Süğreç, yeni yılını evinde kutlayacak vatandaşların tercihinin tavuk olduğu aktararak, "Bugün Salı Pazarı yoğun geçti. Elimizde tavuk kalmadı. Yeni yılı dışarıda kutlamaya parası yetmeyen vatandaş pazara çıkıp alışveriş yapıyor. O yüzden bugün güzel iş yaptık” diye konuştu.
 

Kaynak: DİLARA YERLİKAYA