Mezuniyet törenine; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Sosyal bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Toksoy, Ziraat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Sürmen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V.  Prof. Dr. Savaş Duman, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Gürhan Keleş ve Doç. Dr. Gökhan Çınar, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Yılmaz Bozkır, Ziraat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ersel Yılmaz, Koçarlı İlçe Müftüsü Kazım Ünsal, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan 2023-2024 Akademik yılı fakülte birincisi Emre Taş konuşmasında, “Üniversite hayatımız boyunca hem mesleki hem kişisel anlamda bizlerden desteklerini esirgemeyen, bizlere yol gösteren Fakültemizin birbirinden değerli hocalarına ve maddi manevi bizlere destek olan ailelerimize şahsım ve mezun arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Öğrencilerimizi, bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyen donanımlı birer Ziraat Mühendisi olarak yetiştirmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “32 yıllık kökleri bulunan fakültemiz o günden bugüne sayısız başarılara imza atmıştır. Fakültemizin güçlü alt yapı ve akademik kadrosu sayesinde sizlere hem teorik eğitim verilerek tarım alanının temel ilke ve prensiplerine dair bilgiler sunulmuş, hem de pratik uygulamalarla, mesleğinizin güzel ve zorlu yanlarına dair tecrübeler kazandırılmıştır. Böyle başarılı bir fakülteden mezun olmanın haklı gururu ile kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınıza olan inancımız tamdır. Bu süreçte elde edeceğiniz her başarı, siz ve aileniz kadar bizleri de onurlandıracaktır.” dedi.

Okullarda son ders zili 14 Haziran'da çalacak Okullarda son ders zili 14 Haziran'da çalacak

Ziraat Fakültesi’nden mezun olan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Ziraat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Sürmen, genç mezunların ülke tarımına önemli katkılar sunacak, bilgili ve donanımlı gençler olduğunu vurgulayarak, “ADÜ Ziraat Fakültesini asla unutmamanızı ve gittiğiniz her yerde her zaman ADÜ’nün farkını hissettirmenizi diliyorum” dedi.

2023-2024 Akademik yılı fakülte birincisi Emre Taş’ın yaş kütüğüne plaketini çakmasının ardından iz Rektör Kent tarafından kendisine başarı plaketi verildi. Bölümde dereceye giren ve mezun olan tüm öğrencilere protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi.

Tören, meslek yemininin ardından öğrencilerin keplerini atmasıyla son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ