Söke Kaymakamlığı, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Söke Tarih Araştırmaları ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği ile birlikte yürütülen SÖTAK projesi kapsamında oluşturulan Söke’de ilk Arama Kurtarma ekibi olan SÖTAK (Söke Öğretmenleri Tim Arama Kurtarma ) akredite bir ekip olma yolunda önemli bir çalışmayı tamamladı.

Milli voleybolcu Eda Erdem Dündar'ın ismi evinin bulunduğu sokağa verildi Milli voleybolcu Eda Erdem Dündar'ın ismi evinin bulunduğu sokağa verildi

Söke’de görevli öğretmenlerden ve Sökeli gönüllülerden oluşan ekip Aydın AFAD tarafından 4-8 Eylül 2023 tarihlerinde bir hafta süresince verilen zorlu eğitimi başarı ile tamamladı. 

AFET SONRASINDA GÖREV ALACAKLAR

SÖTAK, Söke’de bir ilki gerçekleştirerek, Söke’de AFAD gönüllüleri sayısını artırmada, gerek gönüllülere, gerekse diğer STK’lara örnek olmayı, ülkedeki afetlerde görev almayı amaçlıyor.

Yoğun talep üzerine SÖTAK ikinci gönüllü grubu için talep alma çalışmalarına başlamıştır.

4a99bcee-d0bb-40f4-93da-0eca063422f3

SÖTAK Proje Yönetim Kurulu aşağıdaki şu isimlerden oluştu: Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Mustafa Polat, Sami Kocakaya, Murat Çal, Söke Tarih Araştırmaları ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği; İsmail Caner Genç (Dernek Başkanı), Prof. Dr. Fatma Neval Genç ( Başkan Yardımcısı), Ferit Çandır (Sayman)

Proje Saha Ekibi: Proje Koordinatörü: Berzan Ekincioğlu (SHFAL Edebiyat Öğretmeni), Murat Bozkurt ; Cafer Efe Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Bülent Karayel; Fevzipaşa Ortaokulu  Türkçe Öğretmeni, Hüseyin Güngörmüş; Behiye Hanım Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni. SÖTAK Arama Kurtarma Ekibi Gönüllüleri:  Ahmet Bor, Aydın Aslantürk,  Simfel Bahçevan, Ayhan Türk, Berzan Ekincioğlu, Bülent Karayel,  Bülent Güy, İsmail Caner Genç, Cavit Emli,  Cemal Tarık Yaman, Fahri Kuba, Haydar Kablan, Hüseyin Güngörmüş, Kadir Erman, Murat Bozkurt, Murat Taş, Mustafa Melih Yorgalı, Melek Daysak, Reşat Avcı, Seda Gül, Songül Ölek, Sema Beyaz, Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Ertürk Küçükoğlu.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Söke’de bir ilk olan SÖTAK Arama Kurtarma Ekibine verdikleri destek için Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı’ya, Söke Kaymakamlığına, Söke Kaymakamlığı Kalem Müdürü Mahir Nalbantoğlu’na, Aydın Afad Eğitim Müdürü Sinan Can’a, bir hafta boyunca yorulmadan verdikleri eğitim için Aydın Afad eğitim uzmanları Muhsin Can’a, Kemal Topal’a teşekkür ederiz” denildi. (ERDAL GÜNDÜZ)

aee50cb9-8a02-4ef4-9364-2680a22ec8cb