Kuşadası Belediyesi 7’den 70’e tüm hemşehrilerinin yanında Kuşadası Belediyesi 7’den 70’e tüm hemşehrilerinin yanında

Artık 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimine son 3 gün kaldı. Aydın yerel ve genel siyasetin mihenk taşı ve ölçüsüdür. Eskiden seçim öncesi; İçişleri, Adalet, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanları görevlerinden istifa ederlerdi. Tükiye Cumhuriyeti Devleti şimdiye dek bir çok seçim yaşadı; ama hiçbirinde hükümetin bakanları tarafından seçmenlere aba altından sopa gösterilip tehdit edilmedi.

Adaylar sancılı ve sıkıntılı bir süreç geçirerek; ellerindeki son kozları kullanmaya başladı. Herkesin listesi, icraat sözleri ile dolu. Her seçimde görülen değişmeyen manzara bu. Şunu yapacağız, böyle olacak, bizi seçerseniz pişman olmayacaksınız gibi sözler ediyorlar.... Her seçimde aynı yalan, aynı sözler. Gerçekten bugün ailemizden daha fazla gördüğümüz, sosyal medyada bile her an her saniye karşımıza çıkan adaylar 14 Mayıs’tan sonra da karşımıza çıkacak mı bilemiyorum?
Büyük Türkiye Millet İttifakının "Sana Söz! Yine Baharlar Gelecek Bay Kemal Sözünden Dönmeyecek" sloganı ile DEĞİŞİM den yana mı olacak yoksa Cumhur İttifakının "Türkiye Yüzyılı için Doğru Adımlarla Yola Devam Doğru Zaman Doğru Adam" sloganıyla İSTİKRAR a devam mı diyecek, bekleyip göreceğiz.

Bu sebeple öyle vekiller seçelim ki, 14 Mayıs’ın ardından görüşmeye devam edelim. Yeni vekillerimiz şimdiden hepimize hayırlı olsun.

*****
ANNE ÇOCUĞUN SEVGİSİNİ VE ŞEFKATİNİ EKSİLTMEZ

Mayıs ayının belki de en önemli günü kuşkusuz Anneler Günü'dür. Sabit bir tarihi olmamakla birlikte, tüm dünya ile birlikte her yıl 2.hafta Pazar günü kutlanır. Annemize ve ailemizdeki anne olan yakınlarımıza sevgimizi ve minnettarlığımızı ifade edebilmek için bir şanstır bu özel gün. Onların üzerimizdeki emeklerine karşılık bu özel günde onlara söyleyeceğimiz her tatlı söz, sevgimizi ifade eden sözler, samimi ve içten minnet cümleleri onları sonsuz mutlu edecektir.

Anne olmak daha doğrusu anne olabilmek çok kutsaldır. Her anne çocuk sahibi olabilir ama herkes ANNE olamaz, Bunun örneklerini haberlerde yeteri kadar duyuyoruz zaten. “Katil anne çocuğunu aç bırakıp öldürdü!” “ Zalim anne bebeğini çöp konteynırına atıp gitti!” Ve daha neler neler…

Gerçekten ANNE olabilmek birçok sorumluluk ister. Aslında bir ailede bütün yük annenindir; yemek, temizlik, alışveriş ,iş, güç herşey. Ama bir annenin en büyük sorumluluğu çocuğunun eğitimidir. Çünkü çocuklar ilk olarak anneyi örnek alır, anne onlar için bir rolmodeldir. Anne sırdaştır, arkadaştır, candır. Asla unutulmayacak ve unutulmaması gereken bir varlıktır.
Anneler bütün bireylerin yaşamında saygın bir yere sahiptir. Yarınların ümitleri çocukların yetiştirilmesinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan anneler Türk toplumunun en değerli varlıklarıdır. Annelerin evlatlarına aşıladığı insani değerler, bir ömür boyu yol gösterici olmaktadır. İyi ve kötü günde, hayatın tüm sıkıntılarına katlanarak bizleri yetiştiren ve her türlü sorunumuzda yol gösteren annelerimize karşı sorumluluğumuz çok büyüktür. Annelere gösterilecek sıcak ilginin ve özenin, aile içinde sevgi ve saygı duygularının pekiştirilmesini ve daha sağlıklı bir toplumun oluşmasını sağlayacağını düşünmekteyim. Bu nedenle annelerimize ilgimizi eksik etmeden, fazlasıyla hak ettikleri sevgi ve saygı her zaman gösterilerek, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak her evladın görevidir. Dünyaya getirdiği evlatların özveriyle büyüterek koruyan, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı annelerimizin 'Anneler Günü'nü kutluyorum.

Yaşayan annelere Allah sağlık ve huzur versin.

Ebediyete intikal eden öncelikle kendi anneanneme, babaanneme, ve yaşamını kaybeden tüm annelere Allah gani gani rahmetler eylesin, üzerlerini örten toprak Nur olsun inşallah.

ÖZLÜ SÖZ: "Mutluyken söz vermeyin, kızgınken cevap vermeyin ona göre KARARINIZI verin." "Anne hayatın bitmez tükenmez mutluluğudur."

Tüm değerli Aydın'ın Haber Portalı Yeni Kıroba Gazetesi okuyucularım; Selamlar, Saygılar ve Sevgiler. Güzel Günlere Mutlu Yarınlara, Kalın Sağlıcakla ve Esenlikle…