Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Fakülte birincisi Mustafa Aydın, emeklerinden dolayı tüm öğretim üyelerine ve ailelerine, kendisi ve arkadaşları adına teşekkür etti. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal İyem, “Fakülte olarak yaşadığımız ilk mezuniyetimizde sizlerle birlikte bu mutluluğu paylaşmak bizler için büyük bir onur. Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz kıymetli gençler; akademik ve sosyal birikiminizi medeniyetimizin ve ülkemizin kalkınması noktasında sonuna kadar kullanacağınızdan hiç şüphemiz yok. Gelecek sizlerin omuzlarında yükselecek.  Öğrenmenin bitmeyen bir süreç olduğu bilinciyle daima yeniliğe ve gelişime açık olun. Vefalı, adil ve dürüst olun. Ülkemizin ve medeniyetimizin sizlerin gayretlerine hep ihtiyacı olacak. ADÜ’yü her zaman en iyi şekilde temsil edeceğinizden hiç kuşku duymuyoruz.” diyerek mezun öğrencileri tebrik edip başarılar dileyerek konuşmasına son verdi. 

ADÜ’nün  uluslararası standartlarda eğitim imkânları sunduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemiz mezunlarının kalitesiyle yurt içinde ve yurt dışında tanınan, sektörde iş birliğinde öncü, inovasyon yeteneği güçlü, akademik çalışanlarıyla bilim ve teknolojiye katkı sağlayan, girişimci bir eğitim kuruluşu olma yolunda güçlü adımlarla ilerlemektedir.” dedi.  

Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmanın bir ayrıcalık sunduğunu belirten Prof. Dr. Bülent Kent, öğrencileri tebrik ederek ailelerine bu mutlu günlerinde öğrencilere destek oldukları için teşekkür etti. 

2023-2024 Akademik yılı fakülte birincisi Mustafa Aydın’ın yaş kütüğüne plaketini çakmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent tarafından kendisine başarı plaketi verildi. 

Aydın’ın devler ligindeki gücü artıyor Aydın’ın devler ligindeki gücü artıyor

Tören, bölümlerde dereceye giren ve mezun olan tüm öğrencilere protokol üyeleri tarafından başarı belgelerinin verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ve öğrencilerin kep atmasıyla son buldu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ