Başkanlığını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem’in yaptığı ve Tasarruf Tedbirleri kapsamında 17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine ilişkin düzenlenen toplantıya,  Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol ile üniversitenin harcama birimlerinde görevli daire başkanları ve ilgili şube müdürleri katıldı.

AK Parti'li Sayan, Aydın’daki et fiyatına isyan etti AK Parti'li Sayan, Aydın’daki et fiyatına isyan etti

Genelge gereğince yapılması gereken çalışmalar ve tedbirlerle ilgili dikkat edilecek hususlar hakkında görüşmelerde bulunulan toplantıda, kamu kaynaklarının daha etkili, ekonomik ve verimli kullanılması için de alınacak önlemler görüşüldü.

Strateji Geliştirme Daire Başkanı Esin Sebetci tarafından yapılan sunum ile başlayan toplantıda, “Mali Mevzuata ve Tedbirlere Uyum Modeli” hakkında açıklama yapılarak; izleme, denetim, raporlama, yaptırım süreçleri ile uyulması gereken hususlar hakkında bilgi verildi.

Üniversite olarak, bugüne kadar kamu hizmetlerinin yürütülmesinde mali kaynakların tasarruf gözeterek, verimli şekilde kullanılmasına özen gösterildiğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, tüm birimlerin Cumhurbaşkanlığı genelgesi doğrultusunda hareket edip, genelgede belirtilen tedbirlerle ilgili takip, denetim, çalışma ve hizmetlerin koordinasyonlarını aksamaya meydan vermeyecek şekilde sağlanmasının önemine değinerek toplantı ile birlikte veri toplama sürecinin başladığını belirtti.

Toplantı, sayısal verilerin sisteme girilmesi süreci ile mevcut durum ve gerçekleşmesi planlanan süreç hakkında görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ