AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, partisinin Denizli Bulvarı’ndaki yeni il merkezinde ilk röportajını Yeni Kıroba gazetesine verdi. 2024 seçimlerine ilişkin iddialı konuşan Ökten, “Bizim amacımız Aydın’ın kazanması. Biz Aydın’a koşulsuz hizmet edeceğiz” diyerek, vatandaşlardan destek istedi. 
Yeni binaya taşındıklarını, düzenlemelerin sürdüğünü aktaran Ökten, “Binamız büyük. 3 katımız aktif kullanımda, 600 metrekare. Bir de bodrum katta 200 metrekare depo alanımız var. Toplamda 800 metrekarelik bir alan. Biz bu binayı bir siyasi partiye hizmet verecek şekilde hazırladık. Bütün duvarları neredeyse yıkılarak yeniden düzenlendi. Bu hafta binamıza taşındık. İnşallah ilerleyen süreçte açılış organizasyonumuz olacak ama hizmet vermeye başladık. Bir önceki yerimize göre çok çok daha şartlarımız güzelleşti. Büyük bir toplantı salonumuz var. Biz hizmet binamızı yerel seçim öncesinde önemsedik. Çünkü 17 ilçe belediye başkan adayımız, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, ilçe başkanlarımız, teşkilatlarımızla buluşabileceğimiz sağlıklı bir binaya kavuşmuş olduk. İnşallah bina bize, önümüzdeki yerel seçimler için de güzel hizmetler yapmayı nasip eder” diye konuştu. 

“KENDİMİZİ YENİLİYORUZ” 

AK Parti’nin kuruluşunun üzerinden 22, iktidara gelişinin üzerinden ise 21 yıl geçtiğini anımsatan Ökten, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çoğu zaman, ‘Türkiye’de en büyük siyasi partilerin ömrü bile 20 yıl. 20 yılda AK Parti de dağılır, biter. Vatandaş, 20’nci senede AK Parti’ye gerekeni yapar’ diyenler vardı. Çok şükür biz 22’nci yılımızda yeni hizmet binası yapacak enerjideyiz. 22’nci yılında kendisini yenileyen, daha nice yıllar vatandaşımıza hizmet etmeyi hedefleyen bir partiyiz. Yeni binamız da bizim Aydın’daki bakış açımızın önemli bir mesajı. Şu an 800 metrekarede hizmet vermeye başlayan yeni bir binaya kavuştuk. Biz 20 yılda görevini tamamlamış değil, vatandaşına hizmet etmek için ilk günkü aşkla yeni hizmet binası yapan bir partiyiz. İnşallah vatandaşımız bize desteğini devam ettirdiği sürece güzel hizmetler yapmaya devam ediyoruz.”

“FATURASINI AYDIN HALKI ÖDÜYOR” 

AK Parti’nin bugüne kadar girdiği tüm seçimlerde vatandaşın teveccühüne mazhar olarak, seçimleri kazandığına dikkati çeken Ökten, “Bütün seçimleri incelediğimizde söylediğimizin ne kadar doğru olduğu ortaya çıkıyor. Biz çok önemli, çok zor seçimleri vatandaşımızın teveccühü ve desteğiyle atlattık. Şu anda baktığınızda Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nde. Bazı ilçeler de aynı şekilde. Tabii şimdi, geçtiğimiz dönem ve bir önceki dönemi birlikte değerlendirdiğimizde Aydın’a bir katma değer sağlanmadığı, günü kurtarıcı siyasetle, sosyal belediyecilik üzerinden yapılan algı ve reklamla sürecin tamamlandığını görüyoruz. İşin ilginç yanı kendi belediyeleriyle bile kavga ve çekişme halinde olunduğunu ve kaybedenin Aydın olduğunu görüyoruz. Bunun faturasını Aydın olarak hepimiz ödüyoruz” açıklamasında bulundu. 

“VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR” 

Ökten, “Geçen sefer vatandaşı ikna ettiler. ‘Birlikte yöneteceğiz’ dediler. Vatandaş bir kez daha yetki verdi ama artık biliyorlar, bu söylemleri tutmayacak. Onlar kavganın tarafı, huzursuzluğun tarafı. Vatandaşımız kendisine hizmet gelmesini bekliyor. Trafik probleminin çözülmesini, sosyal alanların artmasını bekliyor. Biz bunların hazırlıklarını yaptık. Yapıyoruz. Vatandaşımızın gönlüne değecek belediye başkan adaylarının hazırlığını yapıyoruz. Kim aday olursa olsun AK Parti, belediyesini ve belediye başkanını çalıştırır. Aydınlı hemşehrilerimize hizmet edecek kadro şu anda AK Parti’de ve Cumhur İttifakı’nda var. 

Bu dönem vatandaşımızın hassas davranacağını, 2 dönem çok ciddi kredi verdiler, bu krediyi kötü kullanan mevcuttaki belediyelere gereken cevabı vereceğine inanıyorum. Bütün çabamız Aydın’ın kazanması. Biz kazandığımızda Aydın kazanacak. Çünkü biz Aydın’a koşulsuz hizmet edeceğiz. Sadece Cumhur İttifakı seçmeni için söylemiyorum bunu. Mutlaka ama mutlaka diğer partiler de oy alacak. Onların da tabanı ve seçmeni var. Onlara oy veren kitlelerin, seçmenin de bir dönem sonra mutlu olduğu, refah içinde olduğu, hizmetlerin peşi sıra geleceği bir dönemin başlangıcındayız. Sadece AK Parti değil, tüm Aydın bu sürecin sonunda mutlu olacak” görüşlerini dile getirdi. 

“EKİPLER SAHA TARAMASI YAPIYOR” 

Yerel seçim çalışmalarına genel seçimin ardından başladıklarının altını çizen Ökten, şunları kaydetti:
“Şu anda saha taraması yapan ekiplerimiz var. Bunlar siyasetimizin içerisinden insanlar. Profesyonel anketleri 17 ilçede yaptırdık. Teşkilatımızla görüşmeleri yapıyoruz. Geçen gün 17 ilçe başkanımız, mevcut belediye başkanlarımız, bunların hepsiyle istişarelerimizi yaptık. Dün Ankara’daydık. Bu konuda hiç duygusal değiliz. Bizim amacımız Aydın kazansın. Adayımızın kim olacağı konusunda duygusal yaklaşımımız yok. İlçesini, ilini kazanabilecek adaylar elbette kıymetli. Bize başkan adayı değil, başkan olacak adaylar lazım dedik. Gerçekten ilçesinde seçim alabilecek arkadaşlarım isimlerini çalışıyoruz.”

“ADAY VARMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ” 

AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayının erken açıklanıp açıklanmayacağı konusundaki soruyu da yanıtlayan Ökten, “Seçim takvimi mutlaka olacak. Bu takvimin içinde bizim beklentimiz Aydın’ın adayının biraz daha erken açıklanması. En sonda açıklanan illerden değil de ilk başta açıklanan iller arasında olmak istiyoruz. Genel merkezimize de taleplerimizi ilettik. Ama şunu da söyleyeyim: teşkilatımız sanki aday varmış gibi, teşkilatlarımız bütün açıklamalarını yaptı ve çalışıyor. Erken açıklamanın mutlaka bize katkısı olacaktır ama buna da çok takılmıyoruz. Bütün çalışmamızı teşkilatlar üzerinden kurguladık. Teşkilatlanma, teşkilat gücünü değerlendirdiğimizde en iyi çalışmayı yapabilecek, en güçlü teşkilatlara sahibiz” diye konuştu. 

Meclis'te 733 dokunulmazlık fezlekesi bulunuyor Meclis'te 733 dokunulmazlık fezlekesi bulunuyor

Başkan Ökten, partisinin şehir merkezindeki eski il binasında Efeler İlçe Başkanlığı’nın faaliyet göstermeye başladığını sözlerine ekledi. (KIVANÇ UĞUR)