Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan AK Parti Aydın eski milletvekili Metin Yavuz, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Yavuz ziyaretinde Nazilli’ye ilişkin kritik soruları yanıtladı.

Kuşadası'nda aranan hükümlü şahıs yakalandı Kuşadası'nda aranan hükümlü şahıs yakalandı

İYİ Parti’den seçilen ancak geçen yıl kasım ayında Ak Parti’ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın geçiş sürecinin her aşamasında aktif rol alan Metin Yavuz, Başkan Özcan’ın AK Parti’ye geçmek için önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan adaylık sözü alıp almadığı konusunda iddialara açıklık getirdi. Yavuz “Cumhurbaşkanımızla yapılan görüşmelerde Başkan Özcan adaylıkla ilgili bir konu açmadı. Bu konuda garanti istemedi.

Nazilli’nin il olması konusunu açtı ancak bizim gündemimizde böyle birşey yoktu” dedi. Metin Yavuz Nazilli’de Cumhur İttifakı’nın kimi aday göstereceği şeklindeki soruya ise “Aslında Kürşat Engin Özcan partimize çok değerli bir zamanda geçti. Nazilli İYİ Parti’nin ikinci büyük belediyesi idi. Hükümetimizin Nazilli’de attığı adımların devam etmesi için mevcut başkanın aday gösterilmesi kanaatimce uygun olur” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ TOPA TUTTU

Metin Yavuz ziyarette Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını bir kez tekrarlarken, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiri yağmuruna tuttu. Başkan Çerçioğlu’nu trafik, park, termal otel, tramvay, otopark , fuar alanı eksikliği ve başıboş sokak hayvanları sorunları üzerinden hedef alan Metin Yavuz “Beceriksiz yerel yönetimler yüzünden Aydın’da yaşam kalitemiz her geçen gün düşmekte. Algı ve bilbord belediyeciliği tahammül sınırlarımızı zorlamaktadır. 27. Dönemde büyük yatırımları Aydın’a çektik ama bu yatırımların yerel yönetim ile koordineli bir şekilde devam etmesi için mutlaka yerel iktidar olmamız gerekiyor. Şehir hastanesinde örneğini gördük. Devletimiz hastane yaptı ama Büyükşehir yolunu yapmadı. Fetret devrini sona erdirmek için Cumhur İttifakı olarak var gücümüz ile çalışmalara başladık. Yetkin, liyakatli, ve donanımlı kadrolarımız ile Büyükşehir’in Aydında yarattığı bu tahribatı gidermeye geliyoruz” ifadelerini kullandı. (FİLİZ ÖZDEMİR)