TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Nazilli Belediyespor ligin 12. Hafta mücadelesinde grubun şampiyonluk adayı takımlarından Esenler Erokspor’u konuk etti. Karşılaşma konuk ekibin 1-5’lik üstünlüğüyle tamamlandı.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu farklı yenilgiyle biten karşılaşmayı “İlk golü yiyene kadar daha doğru oynadık. Rakibin büyük bütçeli bir takım olmasını konuşabiliriz ama ben kendi oyuncularıma bakıyorum. Genç bir takımız. Bu maçları daha doğru oynamamız lazım ama maalesef istediğimiz reaksiyonu gösteremiyoruz ve çok kırılgan bir takımız. Geriye düştüğümüzde çocuklar taktiksel disiplinden uzaklaşmaya başlıyor. Soyunma odasına 1-2 geride gidebilseydik sonuç daha farklı olabilirdi ama 1-3 bitti. İkinci yarı birkaç pozisyon yakaladık ama karşı takımda kaliteli ayaklar var. Daha doğru oynuyorlar. Biz çok genç bir takımız. Performansları inişli çkışlı olsa da bu şekilde tecrübe kazanacaklar. Hem yarışıp hem yetiştirmek istiyoruz ama bunları yapmak kolay değil. İstemediğimiz bir mağlubiyet aldık” dedi.

Yakup Emre yeniden A takımda Yakup Emre yeniden A takımda

“TARAFTARIN DESTEĞİ ÇOK DEĞERLİ”

Maç sonunda taraftarın farklı yenilgiye rağmen takımı bağrına basıp alkışlarla uğurlamasıyla ilgili görüşleri sorulan Yavuzyiğitoğlu “Sağolsunlar maçtan sonrada destek verdiler. Bu çok değerli. Farklı bir yenilgiden sonra bu şekilde desteklemek Türkiye’de pek görülen bir şey değil. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Desteklemeye devam etsinler. Yukarılara çıkmayı biz de istiyoruz ama genç takım olmanın kısıtlı kadronun dezavantajlarını yaşıyoruz” dedi. Esenler Erokspor oyuncusu Sertaç Çam’ın sarı kart gördüğü pozisyon sonrası hakeme gösterdiği tepki nedeniyle Nazillispor taraftarı oyundan atılmasını bekledi ancak maçın hakemi Sertaç’ı uyarmakla yetindi. Hemen akabinde Erokspor’un üçüncü golü geldi. Yavuzyiğitoğlu Sertaç’la ilgili soruya “Oyunu hakem üzerinden okumam ama Erokspor maddi gücünü hakeme hissettiriyor. Hakemler daha cesur davranabilseler herşey farklı olabilirdi. Bence de Sertaç’ı oyundan atması lazımdı” dedi. (FİLİZ ÖZDEMİR)