Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ın ‘Emekliye her ay 5 bin lira destek’ vaadine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş’tan tepki geldi.

Altıntaş, yaptığı açıklamada, “Aydın Milletvekili Mustafa Savaş; emekli vatandaşlarımızın zor durumda olduğunu kabul etmiş, aynı zamanda AKP’nin yanlış politikalar uyguladığını da kabullenmiş. Bununla da kalmamış sağlık sistemindeki yanlışları itiraf etmiş. İşsizliği kabullenmiş, gençlerin yaşadığı kentleri terk ettiğini de itiraf etmiş. Türkiye’deki ve Aydın’daki derin yoksulluğun da bilincine varmış olmalı ki; kendisi de bir proje üretmeyince, AYBA’nın ne büyük bir proje olduğunu itiraf edivermiş. Kısacası AKP hükümetini eleştirmiş, başarısızlıklarını adeta ikrar etmiş, kendi politikalarını yerden yere vurmuş” ifadelerini kullandı.

Ökten yerel seçimleri değerlendirdi, iddiaları yanıtladı Ökten yerel seçimleri değerlendirdi, iddiaları yanıtladı

“VATANDAŞ DA ÖĞRENMİŞ OLDU”

Savaş’a pazara çıkması önerisinde bulunan Altıntaş, şöyle devam etti: “Fiyatlara baksın, markete girsin, etiketlere baksın da, asgari ücretlinin neler çektiğini görsün. İnsanların zamların altında bu ramazan günü nasıl ezildiğini, vatandaşın bir somun ekmeğe muhtaç olduğunu anlasın. Mustafa Savaş’ın hesap kitap bilmediğini biz biliyorduk da, vatandaş da öğrenmiş oldu. Bu söylemlerini Sayın Cumhurbaşkanı duymasın seni sopayla kovalar bizden söylemesi.” 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR