10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla İmamköy’deki Doğa Otel’de bir araya gelen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, siyasete dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istediğini söyleyen Atay, “Her şey çok iyi olacak” dedi.

“BÜYÜK BİR ONURDUR…”

Topluma yararlı şeyler yaptığını düşündüğünü aktaran Atay, “Bütün makamlar gelip geçicidir ama görev yaptığınız süre içinde yaptığınız işlerin topluma dokunması, çocuklara, kadınlara faydalı olması önemlidir. Hoş bir seda bırakabilirseniz önemli olan o. Benim için çocuklarıma bırakabilecek en önemli mirasların birisi kitap kafeler. Onları çok önemsiyorum. Tescilini aldık. Bunları bırakmak, öyle anılmak, ‘Bunları Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay yaptı’ denilmesi benim için büyük bir onurdur. Çocuklarıma bırakacağım önemli bir mirastır” dedi.

IMG_9626 (1)

ADÜ'de ‘21. Yüzyılda Çocuk Olmak’ temalı panel düzenlendi ADÜ'de ‘21. Yüzyılda Çocuk Olmak’ temalı panel düzenlendi

“EFELER HALKI BİLİR”

Fatih Atay, “Her şey çok iyi olacak. Hiç merak etmeyin. Efeler halkı ne derse o olacak. Demokrasi bu. Seçimleri kazanırsınız kaybedersiniz… Bunlar çok önemli şey değil ama eğer halkın isteğine karşı çıkarsanız başarılı olamazsınız. Halkın isteğinin ne olduğu da seçimde ortaya çıkar. Seçimde de inşallah halkın dediği olacaktır. Efeler halkı bilir, hiç merak etmeyin.

Ben bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Bunu yaparken de Efeler halkına soracağım, sordum da. Anketlerle de sordum. Efeler halkı bir dönem daha, yüzde 96 çıktı, birincide yüzde 94 çıktı. bir dönem daha benim Efeler Belediye Başkanı olmamı istiyor Efeler halkı. Bu, yüzde 96 oy alacağınız anlamına gelmiyor ama başarılı bulunuyorum. Bir dönem daha yapmalı anlamı çıkıyor” sözlerine yer verdi.

“HALKIMIZ DOĞRU TERCİHİ YAPACAKTIR”

Geçen 5 yıllık hizmet döneminden söz eden Atay, şöyle devam etti: “Bir anlayışınız var. Bu anlayışınızı 5 yıla yakın süredir icra etmişsiniz. Bunun 2 yılı pandemiyle geçmesine rağmen birçok hizmet gerçekleşmiş. Yaptığınız bu hizmetler toplum tarafından doğru karşılanmış mı? Bunu görüyorsunuz. Bunu gördüm. Ne zaman gördüm? Ben bağımsız bir belediye başkanıyken Cumhuriyet Bayramı’nda belki de Efeler ilçesinin en büyük kortejini yaptık. Bağımsız bir belediye başkanı olarak cumhuriyetin yüzüncü yılında Yüzüncü Yıl Anıtı’nı açacağımızı ve yürüyerek gideceğimizi söyledik. Cumhuriyetin yüzüncü yılındaki bu coşkuyu binlerce, on binlerce insanla birlikte kutladık. O kalabalığı toplamak, benim siyasetteki en büyük gurur kaynağımdır. Neden? Doğru yaptığınız şey toplum tarafından benimsendiği için geliyor. O kalabalık beni çok etkiledi. Bağımsız bir belediye başkanı olarak yaptığım hizmetlerin karşılığını gören Efeler halkına, cumhuriyeti birlikte kutlayalım dediğim zaman o insanların coşkuyla yürümeleri beni çok etkiledi. O nedenle benim şu partiden bu partiden olmaktan daha çok, benim temel değer yargılarımı bu toplum biliyor. Bir 5 yıl daha neler yapacağımı halkıma anlatacağım. Bir 5 yıl daha görev verilirse elbette ki çok mutlu olurum. Efeler halkının doğru tercihler yapacağına yürekten inanıyorum.”

Kaynak: KIVANÇ UĞUR