Aydın Muhtarlar Derneği'nin seçimli genel kurulu, mevcut Başkan Işıklı Mahallesi Muhtarı Ercan Özçineli ile Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Gurbet Çamoğlu'nun yarışına sahne oldu. Genel kurulda 78 muhtar oy kullandı.

“HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİMİZ BİR DERNEK İSTİYORUZ”

Genel kurul, Divan Başkanlığını Kuloğulları Mahallesi Muhtarı Dursun Ertürk'ün yaptığı ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Genel kurulda konuşan Çamoğlu, “Biz iki dernek olarak ayrım yapmadan, tüm muhtarlarımızın katkı sağlayabileceği bir dernek oluşturmak istiyoruz. Hep birlikte yöneteceğimiz bir dernek istiyoruz. Yönetim dışında katılmak isteyen muhtarlarımızla birlikte hareket etmek istiyoruz. Yönetim yerine hep birlikte yönetmeyi vaat ediyoruz. Şimdiden oy kullanan ve kullanmayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Gurbet Çamoğlu 43 oy alırken, Ercan Özçineli 35 oy aldı. Çamoğlu 8 ay farkla seçimleri kazanarak Aydın Efeler Muhtarlar Derneği'nin yeni başkanı oldu.

Çamoğlu’nun yönetim kuruluysa Muammer Yanık, Ahmet Direk, Sedat Uygun, Hayati Kor, Alim Tarım, Oktay Güngör, Ünal Günay ve Rafet Adıgüzel’den oluştu.

Germencik’te üreticilere gece eğitimi Germencik’te üreticilere gece eğitimi

BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

Seçimleri kazanmasının ardından açıklamada bulunan Çamoğlu, “Aydın Efeler Muhtarlar Derneği’nin Seçimli 3.Olağan Genel Kurulunda dernek başkanı Seçilmem dolayısıyla bana oy veren vermeyen tüm kıymetli muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Yüklendiğim yeni başkanlık görevini sorumluluk bilinci ile birlik ve beraberlik duygusu içerisinde azim ve kararlılıkla sürdüreceğim” dedi.  (MURAT TAN)