Aydın Tabipler Odası Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim belirleyecek. Aydın Hekim Dayanışması isimli grup yaptıkları açıklamayla yönetime aday olduklarını ve liste oluşturduklarını açıkladılar.

Aydın Hekim Dayanışması, yazılı açıklamalarında, Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlu siyasi, ekonomik ve sağlık koşullarını vurgulayarak, sağlık alanında yaşanan sorunlara dikkat çekerek, sağlık hizmetlerinin sermaye odaklı bir yapıya dönüştürüldüğü, hekimlerin itibarının ve çalışma koşullarının giderek kötüleştiği bir dönemde, İyi Hekimlik değerlerini korumak için mücadele edeceklerini belirttiler.

Aydın Hekim Dayanışması, sağlığın bir hak olduğu vurgulanarak, sağlık hizmetlerinin sermayenin insafına terk edilemeyeceği ifade edildi. Ayrıca, hekimlerin çalışma koşullarının düzeltilmesi, mesleki baskıların sona erdirilmesi, ve hekimlik mesleğinin toplumdaki saygınlığının arttırılması için çaba gösterecekleri ifade edildi.

Nazilli’de alternatif tören Nazilli’de alternatif tören

Hekimlerin dayanışması ve birlikte mücadele etmeleri gerektiğini vurgulayan grup, sağlık hakkının herkes için eşit, ücretsiz ve ulaşılabilir olması için çalışacaklarını belirtti.

Aydın Hekim Dayanışması İyi Hekimlik grubu altında geniş katılımlı bir yönetim listesi oluşturuldu. Yönetim kurulu aday listesi şu isimlerden oluşuyor; Rıza Akdeniz, Kadir Ali Aydemir, Osman Nuri Aydın, Hakan Elatik, Ufuk Eryılmaz, Ayşe Türk Topuz, Gülseren Yılmaz.

Whatsapp Image 2024 03 22 At 15.00.03

Whatsapp Image 2024 03 22 At 15.00.31

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA