Aydın’da Avrupa standartlarında yat ve tekne üretimi yapılacak Aydın’da Avrupa standartlarında yat ve tekne üretimi yapılacak

Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki Aydın-İzmir tren hattını kullanan vatandaşlar, son zamanlarda yoğun kalabalıktan ötürü dert yanarken, ayakta yolculuk yapanların sayısının günden güne artması ek sefer ihtiyacını da gözler önüne seriyor.

Zaman zaman adeta Hindistan trenlerini anımsatan kalabalığın yaşandığı Aydın-İzmir tren hattına olan yoğun talebe karşı sefer sayılarında artışa gidilmemesi vatandaşın mağduriyetini günden güne daha da artırıyor.

Ayrıca İzmir’de bulunan Adnan Menderes Havalimanı'na rahat bir şekilde erişim sağlamak için özel bir gece hattı açılmasıyla ilgili de halen çözüm geliştiremeyen TCDD 3. Bölge Müdürlüğü yönetiminin daha önce de de bisikletseverlerin talep de bulunduğu bisiklet vagonu konusunda da en ufak bir adım atmaması bazı tepkilere de neden oluyor.

Aydın-İzmir tren hattındaki yoğunluğa çözüm olarak ek sefer koyamayan TCDD 3. Bölge Müdürlüğü yönetiminin bisiklet taşıma konusundaki duyarsızlığı karşısında da çağrılarını yineleyen Aydın’da yaşayan bisikletseverler, soruna bir önce çözüm bulunmasını istiyor. (MURAT TAN)