Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı süresince umuma açık ve istirahat yerlerinde meydana gelecek olayların önlenmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşların huzur ve sükûnunu bozucu davranışların men edilmesi adına alınacak tedbirleri belirledi.

MOTORİZE EKİP UYGULAMALARI ARTIRILDI

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halkın ihbar, istek ve şikâyetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri, Ramazan Bayramının huzur ve güven ortamında geçirilebilmesi, vatandaşların huzurunu bozacak davranışların men edilmesi ve bayram tatili süresince asayişin sağlanması amacıyla alınan tedbirlerden bahsedilirken, ihbar için aranacak telefon numaraları da kamuoyuna duyuruldu. Duyuruda, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu, alışveriş merkezleri, pazar yerleri,  park, bahçe, yeşil alan, mesire alanları, bankalar, kuyumcular vb. yerlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacı ile yaya ve motorize ekip uygulamalarının artırıldığı belirtilirken, sivil görev yapan birimlerin de halkın yoğun olduğu bölgelerde görev ifa edeceğine vurgu yapıldı.

Aydın Emniyet 1

İHBAR İÇİN TELEFON NUMARALARI PAYLAŞILDI

Belediye meclis toplantılarının sosyal medyadan paylaşılması hukuka uygun bulundu Belediye meclis toplantılarının sosyal medyadan paylaşılması hukuka uygun bulundu

Şehirlerarası otogar, tren garı, bulvar, cadde, sokak ve ana arterlerde, şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklara karşı asayiş ve trafik yönünden de kontroller arttırıldığının belirtildiği açıklamada, vatandaşların gerektiğinde kolaylıkla güvenlik güçlerine ulaşmasını sağlamak amacıyla, gelen ihbarları değerlendirmek üzere müracaat edebilecekleri telefon numaraları ve iletişim adresleri de kamuoyuyla paylaşıldı. 

Yapılan açıklamaya göre, Aydınlı vatandaşlar bayram tatili süresince, başta 112 Acil Çağrı Merkezi olmak üzere; 0256 219 61 20 (6 hat) 225 25 06 (3 hat) Emniyet Müdürlüğü'ne, 0505 318 09 00 (5 hat), 0256 225 10 09 Efeler Polis Merkez Amirliği'ne, 0256 226 22 64 Ş. Yetkin Polis Merkez Amirliği'ne, 0256 226 15 75 Ovaeymir Polis Merkez Amirliği'ne, 0256 251 43 50 Umurlu Polis Merkez Amirliği'ne ihbarda bulunabilecek. Ayrıca vatandaşlar [email protected] ve [email protected] e-mail adresleri üzerinden de asayiş ekiplerine ihbarlarını iletebilecek. (MURAT TAN)