Tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı veren e-devlet uygulamasına geçen Aydın’daki belediye sayısı 11’e yükseldi.

Geçtiğimiz senelerde Aydın Büyükşehir Belediyesi, Didim Belediyesi, Efeler Belediyesi, Germencik Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin yer aldığı uygulamaya, Buharkent, Karpuzlu, Sultanhisar, Nazilli Belediyesi’nin ardından son olarak Çine Belediyesi ile Bozdoğan Belediyesi de dahil oldu.

7 BELEDİYENİN DAHA E-DEVLET’E TAŞINMASI BEKLENİYOR

Vatandaşların belediyelerle ilgili duyurulara ulaşarak sunulan elektronik hizmetlerden de yararlanabildiği e-devlet uygulamasına, önümüzdeki yıllarda Koçarlı Belediyesi, İncirliova Belediyesi, Köşk Belediyesi, Karacasu Belediyesi, Kuyucak Belediyesi, Yenipazar Belediyesi ile Kuyucak Belediyesi’nin geçmesi bekleniyor. Halihazırda Aydın Büyükşehir Belediyesi ile beraber 11 ilçe belediyesinin Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından, e-dönüşüm projesi kapsamındaki 'e-devlet' uygulamasında, en çok e-hizmeti Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Efeler Belediyesi ile Didim Belediyesi sunuyor. Sultanhisar, Karpuzlu, Çine, Bozdoğan ve Buharkent Belediyesi 1’er adet entegre hizmet sunduğu e-devlet’te Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş ile Enerye Aydın Gaz Dağıtım da bulunuyor. (MURAT TAN)

EDevlet

DSİ Aydın’da bayrak değişimi DSİ Aydın’da bayrak değişimi

EDevlet (2)