Efeler’e bağlı Işıklı Mahallesi’ndeki Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan ve 22 yaşında öğrenci Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan asansör kazası gündemdeki sıcaklığını koruyor. Son olarak partisinin TBMM Grup Toplantısında konuyla ilgili açıklamalar yapan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, ülke genelindeki yurt hizmetlerinde bir an önce devlet tarafından düzenlemeye gidilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

“ZEREN’İ KAZAYA DEĞİL ŞUURSUZLUĞA KURBAN VERDİK”

Tren hareket saatleri değişti Tren hareket saatleri değişti

Açıklamasında Zeren Ertaş’a rahmet ailesine ve sevenlerine sabır dileyen Akşener, “Biliyorsunuz, geçtiğimiz hafta, yüreğimizi yakan bir olay yaşadık. Zeren Ertaş kızımız Aydın’da, bir KYK yurdunda bakımı ihmal edilen asansörde sıkışarak hayatını kaybetti. Öğrencilerin, birçok kez yurt yönetimine, şikâyet etmelerine rağmen hiçbir önlem alınmamış. Henüz 22 yaşında, daha hayatının baharındaki Zeren’i bir kazaya değil bir şuursuzluğa, ciddiyetsizliğe, niteliksizliğe, kurban verdik. Yüce Allah, ailesine ve sevenlerine, sabr-ı cemil ihsan eylesin. Mekânı cennet olsun” dedi.

“GENÇLERİMİZİ ÇARESİZLİĞE TERK ETMEYECEĞİZ”

“KYK yurtlarındaki ihmaller, iş bilmezlik ve niteliksizlik, artık çocuklarımızı, canından ediyor” diyen Akşener, “Zeren’in acısı, tüm Türkiye’nin yüreğine, kor gibi düşerken ‘Ölmek istemiyoruz, nitelikli yurt hakkımızdır’ diyen, binlerce gencimiz de, hakkını aramaya başladı. Gençlerimizi, artık bir rezillik boyutuna ulaşan, yurt sorunuyla, yalnız bırakamayız, bırakmayacağız. Cumhuriyet vizyonumuzun, en büyük değer olarak gördüğü gençlerimizi böylesi bir çaresizliğe, terk etmeyeceğiz. Yurt hizmetlerinin bir an önce devlet tarafından düzenlemeye gitmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)