Aydın il genelinde Koçarlı, Karpuzlu ve Söke gibi bölgelerde selin yol açtığı zararların onarılması için çaba harcanırken, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, felaketi yaşayan sağlık merkezlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

CHP’li Karakoz Sökeli balıkçıların mağduriyetini TBMM gündemine taşıdı CHP’li Karakoz Sökeli balıkçıların mağduriyetini TBMM gündemine taşıdı

Ziyaretler sırasında ilçe sağlık müdürlerinden detaylı bilgiler alan Müdür Şenkul, aile hekimleri ve sağlık personeline geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaşadıkları zorlu süreçte desteklerini ifade etti. Müdür Şenkul gerçekleştirdiği ziyaretlerde ayrıca olası afetlere karşı sağlık merkezlerinde alınabilecek önlemler konusunda da fikir alışverişi gerçekleştirdi.

Sağlık merkezlerinin acil durumlar ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalarının büyük bir önem taşıdığını belirten Dr. Eser Şenkul, felaketi yaşayan sağlık personeline ve aile hekimlerine de moral verdiği her iki ziyarette yerinde incelemelerde de bulundu. (MURAT TAN)

Sağlık 3 (2)