Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 4-12 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da, 1-5 Mayıs tarihleri arasında Burdur’da ve 5-7 Mayıs tarihleri arasında Manisa’da gerçekleşen müsabakalarda, ADÜ spor takımları kazandıkları başarılarla hem üniversiteye hem de Aydın’a büyük gurur yaşattı. 
 

KADIN BASKETBOL TAKIMI NAMAĞLUP SÜPER LİGDE

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 4-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ÜNİLİG Finaller-Ankara Basketbol Süper Lig’e yükselme müsabakalarına katılan ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi kadın basketbol takımı, kadın basketbol grup maçlarını namağlup tamamlayarak Süper Lig’e yükseldi. ADÜ kadın basketbol takımı Ankara’da düzenlenen grup maçlarında, Dumlupınar Üniversitesi karşısında 82-24 skorla galip geldi. 

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon İstanbul'da belli olacak UEFA Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon İstanbul'da belli olacak

ERKEK FUTBOL TAKIMI DA SÜPER LİGDE   

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde 1-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenen üniversitelerarası futbol müsabakalarında, ADÜ futbol takımı grup maçlarını 3. olarak tamamladı. Bu başarı ile futbol takımı, Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazandı. 

ATLETİZM TAKIMI ERKEKLERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU, KADINLARDA İSE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi atletizm takımı, 5-7 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği ve Manisa’da gerçekleştirilen ÜNİLİG Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girerek yine üniversiteyi ve Aydın’ı gururlandırdı.  Atletizm takımı; 16 altın, 12 gümüş ve 6 bronz madalya ile toplamda 34 madalya kazanırken 6 öğrenci de Çin’de düzenlenecek olan Dünya Üniversite Oyunlarına katılmaya hak kazandı. Atletizm takımı; erkeklerde 'Türkiye Şampiyonu', kadınlarda ise 'Türkiye İkincisi' oldu.  

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, başarılarda emeği geçen başta öğretim üyeleri olmak üzere tüm sporcuları üniversiteye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. ADÜ’nün akademide, sporda, sanatta giderek yükselen bir değer olduğunun altını çizen Prof. Dr. Kent, “Başarı bizim çıktığımız bu yolda emeklerimizin karşılığı. Atacağımız tüm adımlarda öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin yanında olacağız” dedi.  (SERKAN ARSLAN)