TV8 'de yayınlanan Masterchef Türkiye isimli yarışmaya İzmir’den katılan Huriye Öncel, 25 yaşında olduğunu ve aslen Aydınlı olduğunu söyledi. 13 yaşından beri çalıştığını belirten Huriye, hayat hikayesiyle izleyenleri duygulandırdı.  

Kendisini dede ve babaannesinin büyüttüğünü ifade eden Huriye, hayat hikayesini şu sözlerle paylaştı: “Anne ve babam küçük yaşta ayrıldılar. Beni ve kardeşimi dedem ve babaannem büyüttü. Bu süreçte annem bizi hiç arayıp sormadı. Lise okuduğum zaman babamın yanına yerleştim. Babam ilerleyen süreçte evlenmek istediğini ve bizle yaşamak istemediğini söyledi. Ben de onun yanından ayrıldım, tek başıma yaşıyorum. 19 yaşındaydım o zaman hem çalışıp, hem de okudum.” 

Hibe destekli kovanlarla arıcılığa başlayan kadınların ilk üretim sevinci Hibe destekli kovanlarla arıcılığa başlayan kadınların ilk üretim sevinci

Yarışmada kendi tarifi olan sütte buğulanmış deniz levreği ile jüri üyelerinin karşısına çıkan Huriye, Somer Şef’in hayır oyuna rağmen, Danilo Şef ve Mehmet Şef’in evet oylarıyla bir üst tura geçmeyi başardı. Huriye, MasterChef Türkiye’de üçüncü kadın şampiyon olmayı hedeflediğini belirtti. 

Huriye Öncel’in azmi ve kararlılığı, sadece jüri üyelerini değil, ekran başındaki izleyicileri de derinden etkiledi. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA