Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaşını dolduran danışmanlarıyla yollarını ayırma kararı aldı. Karar çerçevesinde aralarında Aydın Nazillili Esengül Civelek’in de bulunduğu 15 isim Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevlerinden ayrıldı.

ESENGÜL CİVELEK KİMDİR?

Söke TARİŞ Başkanı Özer’den manipülasyon uyarısı Söke TARİŞ Başkanı Özer’den manipülasyon uyarısı

1980 yılında Maliye Bakanlığı, Hazine Genel Müdürlüğü ve Milletlerarası İşbirliği Teşkilatı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Dairesi Meslek Memurluğunda göreve başladı.

Mali İşler Uzmanı, Mali İşler ve Personel Grup Başkan Yardımcısı, Türkiye Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Mali İşler ve Personel Grup Başkan Vekili olarak, Uluslararası Haber Ajansı A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.'de Eğitim Müdür Yardımcısı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Genel Müdürlük Müşaviri, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

2005 - 2010 tarihleri arasında Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünde Genel Müdür olarak görev yaptı. 2010 – 2011 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı, 2011- 2014 tarihleri arasında Yalova Valiliği, 2014 - 2017 tarihleri arasında Kırklareli Valiliği, 2017- 2020 tarihleri arasında Muğla Valiliği görevlerinde bulundu.

Civelek, 10 Haziran 2020'de Cumhurbaşkanının imzaladığı kararla birlikte Muğla Valiliği görevinden alınarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanmıştı. (MURAT TAN)