Nazilli Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumu Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında yapıldı. Dokuz maddenin görüşüldüğü toplantıya NAZBEL’e ait taşınmazların vergi borcuna mahsuben Maliye Hazinesine devrinin yapılması maddesi damga vurdu. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda oy birliğiyle kabul edilen maddenin komisyondan geldiği şekliyle oylanması sırasında İYİ Partili meclis üyesi Tuncay Ayas Başkan Özcan’a “Komisyonda kabul ettik ancak NAZBEL’in ne kadar borcu olduğunu ve hangi gayrimenkullerin devredileceğini bilmek istiyoruz” dedi. Başkan Özcan NAZBEL’in yaklaşık 52 milyon lira borcu olduğunu açıkladı. Oylama öncesinde İYİ Parti’li bir başkan üye Soner Yelkovan gayrimenkullerin tam listesinin verilmediği gerekçesiyle red oyu kullandı. Madde oy çokluğuyla kabul edildi.

YEDİ MADDE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Uzunçam Mahallesi 297 Ada 104 Nolu Parselin Bir Kısmının T.C. Tarım Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 21.Bölge Müdürlüğü’ne devri teklifi, 4 Aralık 2013 tarih ve 160 sayılı uygulama imar plan notlarının 1.20 ve 1.22 maddelerinin kaldırılması,Nazilli İlçesi Prof. Muammer Aksoy Mahallesi 1599 ada 56 parselin batısındaki ve 1598 ada 83 parselin güneyindeki trafo alanına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, Belediyeye ait led ekran reklam ve tanıtım tahsis ücretinin belirlenmesi ile 2024 yılında yapılması planlanan festivallerin görüşülmesi maddeleri komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edilirken Yeni Mahalle 1301 ada 1-32-33-35-38 parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, adanın nizamının bozulacağı gerekçesiyle komisyonda oy çokluğuyla reddedildi. Mecliste yapılan oylamada teklif komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Aydın’daki oda ve borsalar yumruğu bir yere vuracak Aydın’daki oda ve borsalar yumruğu bir yere vuracak

ZEREN’İN ADI NAZİLLİ’DE YAŞAYACAK

Mecliste 8. Gündem maddesi olarak görüşülen Yıldıztepe Mahallesi Mehmet Yüzügüler Sokağı ile 618 Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan parka asansör kazasında hayatını kaybeden ADÜ Maliye Bölümü öğrencisi Zeren Ertaş’ın isminin verilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi. (FİLİZ ÖZDEMİR)