Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, İmamköy Doğa Otel’de basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. 

Yaklaşık 10 yıldır atıl durumda olan Zafer Meydanı’ndaki eski minibüs garajı alanı konusunda Büyükşehir Belediyesi’yle görüştüklerini kaydeden Yetişkin, ortaklaşa proje yapılabileceğinin sinyalini verdi. 

Whatsapp Image 2024 05 03 At 13.59.18

“KİTAP KAFELERİ KAPATMAYACAĞIZ” 

Yetişkin, Kitap Kafeleri kapatmayacaklarını belirterek, “Biz onları daha kullanışlı, daha çok öğrencinin katılımını artırıcı şekle dönüştürmek istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Kitap Kafelerimiz sadece kitap okunan ya da ders çalışılan alan olmaktan çıkarıp, hem ders çalışılıp hem de sosyal aktivitelerin yapılacağı alanlara çevirmek istiyoruz. Hiçbir yeri kapatmadık” dedi. 

Koçarlı Halk Ekmek için tepkiler çığ gibi büyüyor Koçarlı Halk Ekmek için tepkiler çığ gibi büyüyor

BARINAK PROJESİ 

Sokak hayvanları meselesiyle ilgili sorulan bir soru üzerine Yetişkin, “Barınak projemiz onaylanmış. Hemen bir çalışma başlattık. Barınağımızı en kısa zamanda Aydın’a sunmak istiyoruz. Kısırlaştırmayı hızlandırmak ve bununla ilgili gerekeni yapmayı amaçlıyoruz. Ben bir hayvan severim. Evimde 3 kedim, bir köpeğim var fakat vatandaşımızın mustarip olduğu ciddi bir köpek popülasyonu var. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” değerlendirmesini yaptı. 

Sosyal projeler üzerinde çalıştıklarını da anlatan Yetişkin, fiziksel yatırımlara ilişkin fizibilite çalışmaları yaptıklarını söyleyerek, “En azından önümüzü görmek istiyoruz” dedi. 

Toplantıya CHP Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de katıldı. 

Whatsapp Image 2024 05 03 At 13.38.19

Muhabir: KIVANÇ UĞUR