Aydın'daki siyasi partiler seçim hazırlıklarını anketle sürdürüyor Aydın'daki siyasi partiler seçim hazırlıklarını anketle sürdürüyor

Yerel bir haber sitesinde CHP’li Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’nın önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’den Nazilli Belediye başkan adayı gösterileceği iddia edildi. Başkan Yıldırımkaya sözkonusu iddiayı Yeni Kıroba Gazetesi’ne değerlendirdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun veya CHP’li vekillerin kendisine böyle bir teklifte bulunmadığını belirten Yıldırımkaya haberden sonra Nazilli’de ikamet eden tanıdıklarından ise olumlu geri dönüşler aldığını söyledi.

“KEŞKE TEKLİF EDİLSE”

“Nazillili vatandaşlardan bana bu şekilde talep geliyor” diyen Osman Yıldırımkaya “Nazillili hemşehrilerimiz beni aday olarak görmek istediklerini söylüyorlar ama parti yetkililerinden böyle bir teklif gelmedi” şeklinde konuştu. Yıldırımkaya “Adaylık teklifi gelirse cevabınız ne olur” sorusunu ise şu sözlerle yanıtladı: “Nazilli 36 ilden daha büyük bir ilçe. Keşke böyle bir teklif gelse çok isterim ama ben bugüne kadar hiçbir göreve talip olmadı. Üstlendiğim görevler bana tevdi edildi. Adaylık konusu da genel merkezin takdiridir. Kalbimizden geçse de bağımsız aday olarak kazanmak çok zor. Parti desteği şart. Buna da genel merkez karar verecek. 1999 yılından bu yana belediye başkanlığı yapıyorum. Nazilli’ye de hizmet etmeyi çok isterim.” (FİLİZ ÖZDEMİR)